TopStar

26. srpna 2015 16:35

Daniel Landa dotočil nové album. Půjde o nejprodávanější desku roku?

Pár let zpátky se rozhodl stát se kejklířem Žitem, ale z jeho kejklí občas vyšel spíš jako klaun. A tak se rozhodl stát se zase i muzikantem Landou. Jeho nová deska se jmenuje… ehm … Žito.

Vždycky byl středem pozornosti, poslední dobou třeba když ukecal své fanoušky, ať nezlynčují týpka, co mu obtáhnul (šutrem!) jeho runami vyzdobenou káru. A kromě závodění, boxování, hraní nebo skládání prapodivných muzikálů vydá po dlouhých šesti letech novou studiovou desku. Vyjde 12. září v den jeho Velekoncertu v pražských Letňanech, kde si ji určitě koupí první tisíce lidí. Úspěch má takřka zaručen.

A nebyl by to Landa, kdyby nechtěl zároveň bavit, vzdělávat i kázat. Ve vypalovačkách Modrá obálka nebo Kejklířovo vyznání slibuje návrat energického rockového zvuku, jako na jeho nejslavnějších sólovkách Valčík a Chcíply dobrý víly. Ostatně poslechněte si novou verzi hitu Šmouha a posuďte sami:

Historickou lekci a odkaz na české velikány pak přinesou kousky Neklidné nebe, Král Karel nebo Česká krajina, kterou napsal pro novou reklamní kampaň Kauflandu (…kecáme). Dojetí nad slavnými dějinami českého národa pak u posluchačů asi vystřídá čistý Mordor, tedy alespoň tak zní názvy mystických songů inspirovaných dávnými runami v závěru desky, když si je poskládáte za sebe – Uruz, Lagu, Raidó a Not. Přidejte si ještě obal desky, který vypadá, jakoby se Landa dal na severský lesní black metal a zjistíte, že tady opět nebude místo pro žádné srandičky. Uuuuurrrr!

„Cokoli o sobě řeknu, obrátí se proti mně. Nechci už nic vysvětlovat, všechno je v mých písních,“ řekl Landa.

Co myslíte, naváže na velekoncert ještě úspěšnou veledeskou? A patří už k veleČechům?

Sdílejte článek

Přečtěte si také