TopStar

29. ledna 2015 14:20

Táňa Sáblíková

Daniela Peštová proti týrání a zneužívání žen: ZAŽILA ho sama!

Topmodelka Daniela Peštová neměla celý život na růžích ustláno. Než potkala svého životního partnera slovenského zpěváka Paľa Haberu, prošla si několika vztahy. A právě kvůli zkušenosti z jednoho z nich se zapojila do boje právě proti týrání a zneužívání žen.

Daniela o své špatné zkušenosti promluvila poprvé před dvěma lety. Její partner a pozdější manžel Tommas Buti ji totiž připravil opravdu hořkou vzpomínku. V 90. letech se krásná Daniela přestěhovala do New Yorku, aby rozjela kariéru modelky. To se jí povedlo nebývale rychle a okamžitě začala zdobit titulky nejprestižnějších časopisů jako CQ, Elle, Marie Claire nebo Glamour.

Její sláva ale přitáhla do jejího okolí špatné lidi – právě zmiňovaného Tommase Butiho, který modelce musel dlouho nadbíhat a snažit se, než souhlasila s pozváním na rande. Poté šlo vše ráz na ráz a v roce 1994 uspořádali svatbu na newyorské radnici. Poté ale přišlo špatné období, Tommas utrácel Danieliny peníze, pořádal honosné párty placené z jejího účtu, zároveň ale Daniele kupoval šperky, kytice a vozil jí v luxusních autech.

Za velkou louži ale Tommas přijel jen s pár drobáky v kapse, i když to vehementně popíral a vyprávěl historky o svém bohatém tatínkovi, se kterým se pohádal. Přesto do vysokých newyorských kruhů se dostal tzv. přes postel, když si vybíral bohaté a mocné partnerky. Buti se snažil prosadit v podnikání, ale po čase se zjistilo, že neplatí dodavatelům. Po jednom z nevydařených obchodů s Danielou oznámili rozvod.

Podvody ale neměli být hlavní příčinou rozpadu manželství, Buti prý udržoval románek s další modelkou. Daniela ze vztahu odešla s dvouletým synem Yannickem. Tommas pak uprchl do Itálie, kde od té doby žije, do USA se vrátit nemůže, protože by byl okamžitě zadržen a předveden před soud.

„Nikdo nemůže vůbec nic dělat, pokud sama oběť není připravená problém řešit. Je to opravdu frustrující. Proto se věnuji prevenci a proto jsem se zapojila do boje proti týrání a zneužívání žen,“ nechala se tehdy slyšet Daniela Peštová, která je již několik let šťastně zadaná.

Ve světě celebrit se ještě stalo:

Sdílejte článek

Přečtěte si také