TopStar

24. června 2013 11:30

Dagmar Dandová

Dcera Lenky Filipové: Jak snáší podezření z protekce?

Lenny (19), dcera Lenky Filipové, má sexy chraplavý hlas a talent po matce. Okolí dokáže pořádně překvapit. Zpívá, skládá. Právě teď je se svou matkou na turné po Kanadě. A ještě jí dnes vychází první album!

Zpěvačka a kytaristka Lenka Filipová svou dceru Lenny podporuje, jak to jen jde. „Jsem na ni velmi pyšná!“ říká zpěvačka. Lenka Filipová už dlouho ví, že má její dcera muziku v krvi. Vystupovat spolu ale začaly teprve nedávno: „Přesně před rokem jsem dostala nabídku hrát v Austrálii, a tak jsem s sebou vzala Lenny jako doprovodného muzikanta,“ říká zpěvačka. Teď Lenny svou matku doprovází i v Čechách a po Slovensku na turné Concertino.

Právě teď společně vystupují v Kanadě. „Teď jsme tady podruhé,“ říká hrdá matka Lenka Filipová. „Spolu s Austrálií je Kanada nejkrásnější místo, kde jsem v životě byla. Nejvíce si užívám lidi. Jsou tu neskutečně vstřícní a příjemní,“ dodává Lenny.

„Máma mě nikdy nepodstrkovala médiím, takže mnohdy lidé ani nevěděli, že má nějakou dceru. Za to jsem ji nesmírně vděčná. Teď už jsem dospělý člověk, který může mluvit sám za sebe a to, že se občas objevuji vedle mámy, má své opodstatnění,“ uvádí mladá zpěvačka. „Máma je skvělý člověk a jako muzikantka je velmi profesionální a precizní. Hodně mě toho naučila,“ dodává.

Lenka Filipová na první vystoupení s dcerou nikdy nezapomene: „V Austrálii nás hodně stmelilo dobrodružství na cestách. Užívaly jsme si cizí zemi a muziku,“ říká. Vztah holek Filipových vypadá naprosto ideálně: „Skoro na všem se rozumně domluvíme. Zatím,“ říká začínající zpěvačka.

Lenny Filipová složila první písničku už v jedenácti letech. Nedávno se její skladba You’re My Everything umístila v semifinále americké soutěže talentů International songwriting competition. „Jedná se o celosvětovou soutěž, kam můžou autoři písniček zasílat svou tvorbu. Mezi porotce patří například taková esa jako Tori Amos, Tom Waits nebo Robert Smith z legendárních The Cure,“ chlubí se hudebnice, které nikdo již od malička neřekne jinak než Lenny.

Nabízí se otázka, jestli se Lenny někdy kvůli své slavné matce setkala s obviněním z protekce: „Ano, ale nikdo mi to nikdy neřekl do očí. Občas se lidé chovali, jako by mi něco zazlívali a já si to nedovedla správně vyložit. Nechápala jsem, co se děje, nebo co jsem udělala. Teď už je mi to jasné a vím, že to není můj problém, ale jejich.“

Lenny zatím svoje písničky zpívá jen anglicky: „Zatím se nechystám zpívat česky. Ale všechno se vyvíjí. Teď zpívám jen anglicky, a co bude v budoucnu, se ještě uvidí.“

Právě dnes Lenny vychází její první deska. „Splnil se mi sen. Moje muzika se poprvé dostává k lidem. Je to nádherný pocit. Přirozeně jsem nervózní, jak mě české publikum přijme, ale doufám v to nejlepší. Už teď mám nějaké pozitivní reakce,“ říká Lenny.

Dagmar Dandová

Reportáž o Lenny uvidíte dnes večer ve 22:20 v TOP STAR magazínu na Prima family!


Přečtěte si také