TopStar

29. září 2015 12:11

Michal Chalupa

Dcera Paula Walkera vznesla tvrdé obvinění: Kdo může za tátovu smrt?

Od smrti Paula Walkera uplynuly necelé dva roky a jeho odchod je pro rodinu, přátele i fanoušky stále nezahojenou ranou, a to kvůli tomu, jakým způsobem Paul zemřel. Jeho šestnáctiletá dcera Meadow nyní dokonce žaluje společnost Porsche.

Podle právníků Meadow byla totiž Walkerova smrt chybou automobilky. Právníci tvrdí, že poté, co hercovo auto vylétlo ze silnice a obrátilo se, herec měl přeražená žebra a zlomenou pánev a v autě zůstal uvězněn. Byl stále naživu, když auto začalo hořet, nadýchal se sazí a uhořel zaživa.

Porsche nejprve tvrdilo, že za autohavárii mohlo překročení povolené rychlosti, nicméně následně se zjistilo že kamarád Paula a řidič auta Roger Rodas rychlost nepřekročil. Podle právníků Meadow byl problém v chybějícícm stabilizačním systému. Přitom nestabilita Carrery GT se při kontrolních jízdách projevila.

Stabilizační systém je u ostatních typů Porsche zcela běžný, ale u Carerry GT se rozhodlo, že se instalovat nebude. To je také hlavním argumentem právníků, kteří zastupují hercovu dceru. Té jde pouze o to, aby se vědělo, že Carrera je nebezpečné auto, které nepatří na silnici. A podtrhuje to i fakt, že Meadow nechce peníze, ale trest pro automobilku.

Sdílejte článek

Přečtěte si také