TopStar

27. května 2013 12:20

Blanka Konrádová

Deana zasahovala: Jakubisko se nesměl líbat!

Juraj Jakubisko (75) má za sebou první rok nového života. Znovunarození počítá ode dne, kdy mu transplantovali srdce, na které čekal dva roky.

Oslavu mu uspořádala manželka Deana v pražském Obecním domě a sezvala na ni desítky přátel včetně kardiochirurga prof. MUDr. Jana Pirka, DrSc., který Juraje před rokem operoval.

Největším překvapením byla Žaneta, Jakubiskova dcera z prvního manželství, se svými dětmi, která přijela na oslavu nečekaně. Žije střídavě v Itálii a v Praze, přičemž v Itálii se pohybuje stejnou měrou na moři jako na souši. Udělala si totiž kapitánské zkoušky na motorovou loď. S herectvím si občas zakoketuje, ale profesí se jí nestalo.

Ani syn Juraje a Deany, Jorik nejde ve šlépějích svých rodičů. Studuje elektronická média a sémiotiku a pracuje jako produkční v rodinné firmě Jakubisko film.

Většina gratulantů přinesla jako dar vlastní produkci – knihy, obrazy, CD, přičemž Václav Upír Krejčí dal Juraji DVD pro děti. Že prý když má teprve rok, tak je to pro něj ta nejsprávnější zábava.

Oslavenec byl ke konci večera, jehož součástí byl kulturní program, odhalení busty a také rozkrojení dortu, jemuž trošku morbidně dominovala marcipánová napodobenina anatomického srdce, už trochu unavený, ale šťastný. S novým srdcem se prý cítí jako znovuzrozený a chystá se natočit další film.

Jediným úskalím celého večera byly polibky. Deana písemně všechny pozvané požádala, aby Juraje při gratulaci nelíbali. Režisér bere léky na potlačení imunity, aby tělo neodmítalo darovaný orgán a je tudíž náchylnější k onemocnění. Jakákoliv infekce by u něj mohla vyvolat vážné zdravotní komplikace.

-iba-

Sdílejte článek

Přečtěte si také