TopStar

2. června 2013 16:40

Dagmar Dandová

Debbi: Poslala jsem Mareše do …

Zpěvačka Debbi, která se zviditelnila písní Touch The Sun (doprovázející videoreklamu na alkoholický nápoj), vydává druhou desku - Love, Logic & Will. Říká o ní, že je žánrově různorodá. Zatím nejhranější z dvanácti nových skladeb je duet Ležím v tvé blízkosti, který nazpívala s rapperem Lipo.

Jak jste začali spolupracovat?

To byla hrozná náhoda, jako vlastně všechny osudové věci v mém životě. Byla jsem zrovna v nahrávacím studiu Martina Ledviny. Bylo léto a když jsem vyšla odpoledne ven, zjistila jsem, že jsem ve studiu nechala mikinu. Tak jsem se vrátila a zrovna tam nahrával Lipo. Uviděl mě a řekl mi: „Hele Debbi, nemáš chvilku čas?“ A já že jo, že nikam nespěchám. Nazpívala jsem refrén jeho písničky, který byl původně v češtině. Ale moc nám tam nesedla, tak jsme ho asi během patnácti minut přepsali do angličtiny. Nahráli jsme to a pak se z toho stal hit.

Proč jste písničku nechtěla zpívat v češtině?

Do Lipova rapování se angličtina hodila víc. Nejsem fanoušek rapu, ale Lipo to má v hlavě srovnané, je vystudovaný filozof. Jeho texty mají hlavu a patu, nejsou to jen nějaké sprosťárny nebo nadávky. Ani on nevypadá jako klasický rapper, spíš jako intelektuál. Je pravda, že v těžký fázi puberty jsem rap měla hodně ráda, takže naše spolupráce nebyla úplně zcestná, jako kdyby zpíval třeba hardcore. Mám píseň Ležím v tvé blízkosti ráda a refrén se mi zpívá super.

Vaše sestra vloni také soutěžila v SuperStar. Jak se vám líbila?

Byla jsem nadšená. Kdyby to bylo podle mého, tak by to samozřejmě vyhrála. Jsem pochopitelně neobjektivní.

Je starší, nebo mladší než vy?

Mě je dvacet, jí dvaadvacet.

Nechystáte nějaký společný projekt?

Nedovedu si představit, že bychom měly nějaký hit a jezdily spolu na koncerty. Asi bychom se časem zabily. Doma se dělíme o jedno patro a už to je na hraně.

Zpíváte si spolu?

Jasně, už odmalička. Třeba při úklidu.

Co si ze SuperStar nejvíc pamatujete?

Nezapomenu na okamžik před semifinále. Skoro jsem nespala, celou noc jsem se učila texty, a v osm ráno mi Leoš Mareš začal ječet megafonem do ucha, ať vstávám. Pěkně jsem ho vyřvala, to bylo samé píp píp... Naštěstí to pak vystřihli.

-dad-


Přečtěte si také