TopStar

1. srpna 2023 00:00

Jana Fikotová

Dejdar už dvacet let trpí fobií. Trápí se celé hodiny

Herec a moderátor Martin Dejdar (48) má strach z létání. Už dvacet let se při každém letu třese strachy. Přesto létá do Ameriky a sedne si i do vrtulníku.

Martin Dejdar je velký sportovec a vždy se do všeho vrhá po hlavě. Čím větší adrenalin, tím lépe. Doteď se spíše držel při zemi a na ledě hrál za svůj hokejový tým HC Olymp. V posledních měsících se ale rozlétal – fobii navzdory. „Už přes dvacet let se snažím vyrovnat se vzdušným prostorem. Když vlezu do letadla, jdou na mě mdloby. Je to taková moje letitá fobie, které se nemůžu zbavit,“ přiznal Dejdar, který letadlem přesto létá daleko. „Jsem milovníkem Ameriky, let trvá opravdu hodně dlouho. Nikdo, kdo ten strach nemá také, si snad ani nedokáže představit, co celou dobu prožívám.“

Herce jsme potkali při focení kalendáře, jehož součástí byl i let vrtulníkem. „Abych se přiznal, ve vrtulníku jsem ještě neletěl. Je to fascinující stroj, snad ten let přežiju,“ smál se Dejdar, který při focení dělal jeden vtípek za druhým. V kalendáři se představil jako drsňák, který předává svůj šunkový lup zlodějce Jitce Čvančarové.

-juf-

Sdílejte článek
Štítky letadlo strach kalendář vrtulník Jitka Čvančarová fobie focení Martin Dejdar HC Olymp

Přečtěte si také