TopStar

15. března 2018 13:17

Deneuvová na zahájení Febiofestu nepřijede. Zradilo jí zdraví! Účast ale potvrdila jiná světová hvězda

Kvůli vážným zdravotním problémům se čtvrtečního zahájení Febiofestu nezúčastní herecká hvězda Catherine Deneuvová. Jen pár hodin před odletem jí její lékař cestu nedoporučil. Na festival ale dorazí francouzsko-arménský šansoniér, skladatel a herec Charles Aznavour, který převezme cenu Kristián.

„Agentka Catherine Deneuve nám pár hodin před jejím nástupem do letadla oznámila, že ošetřující lékař paní Deneuve bohužel cestu letadlem nedoporučil. Dohodli jsme se s agentkou, že nás bude o stavu Catherine informovat, a pokud by to bylo jen trochu možné, rádi ji v Praze přivítáme kdykoliv v průběhu festivalu,“ uvedl mluvčí festivali Gabriela Vágner.

Catherine Deneuve se měla zúčastnit čtvrtečního slavnostního zahájení 25. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Febiofest a převzít na něm cenu Kristián za celoživotní přínos kinematografii. V pátek pak měla uvést svůj film Vánoční příběh.

Naopak svou účast na slavnostním zahájení potvrdil už čtyřiadevadesátiletý multitalentovaný umělec Charlese Aznavoura. „Máme velkou radost, že se našeho festivalu zúčastní taková legenda. Těšíme se večer na pana Aznavoura v Obecním domě a tak trochu doufáme, že když si na to pódium půjde pro Kristiána, že nám třeba i zazpívá,“ dodal ředitel Febiofestu Kamil Spáčil.

V anketě CNN předčil i Elvise Presleyho nebo Franka Sinatru

Aznavour se poprvé před kamerou objevil v menší roli ve filmu Válka kluků v roce 1936. Hvězdnou kariéru však začal jako hudebník. Po osvobození Francie v roce 1944 intenzivně spolupracoval s Edith Piaf. V 50. letech se prosadil jako textař písní Juliette Gréco, Johnny Hallydaye a Maurice Chevaliera. Záhy ale získal popularitu a uznání také jako filmový herec. V roce 1957 mu úspěch přinesl film Hlavou proti zdi.

Aznavour byl v v roce 1998 anketě prestižní americké televizní stanice CNN zvolen Největším umělcem století a předčil tak třeba Elvise Presleyho nebo Franka Sinatru. V Praze měl Aznavour vystoupit v roce 1969, ale koncert v souvislosti se smrtí Jana Palacha zrušil.

Sdílejte článek

Přečtěte si také