TopStar

23. července 2019 18:12

Deset a dost? Quentin Tarantino naznačil možný konec kariéry

Jeden z nejočekávanějších letošních filmů amerického režiséra Quentina Tarantina s názvem Once Upon a Time in Hollywood (Tenkrát v Holywoodu) může být jedním z jeho posledních coby režiséra.

Tarantino to prohlásil v pondělní talkshow Jimmyho Kimella, kde propagoval svůj zatím poslední, v pořadí devátý film, který má tento týden premiéru v amerických kinech.

Hvězdný americký režisér, který v Hollywoodu prorazil se svým filmem Gauneři z roku 1992, má na svém kontě mnoho úspěšných a kultovních filmů, mezi nimi např. Pulp Fiction: Historky z podsvětí, Kill Bill, Hanebný Pancharti nebo Nespoutaný Django. Jeho zatím poslední film Tenkrát v Hollywoodu se odehrává v roce 1969 a točí se okolo života bývalé televizní hvězdy (Leonardo DiCaprio) a jejího kaskadéra (Brad Pitt), kteří se snaží o comeback ve zlaté éře Hollywoodu. Ve filmu se nicméně objeví i postavy fanatika Charlese Mansona a jeho kultu, jejichž brutální vraždy v oblasti Los Angeles ve stejné době šokovaly Ameriku. O život připravily také těhotnou manželku režiséra Romana Polanského, herečku a modelku Sharon Tate, kterou ve filmu ztvárnila australská herečka Margot Robbie, známá např. z filmu Vlk z Wall Street.

Jak se příběhy těchto postav propojí, to se čeští diváci dozví 15. srpna, kdy má film tuzemskou premiéru.

Tarantino v talkshow řekl, že si pohrává s myšlenkou natočit už jen jeden film, který by byl v pořadí jeho desátý.

"Líbí se mi myšlenka natočit ještě jeden film a pak prostě bum, hotovo. Kruh se uzavřel a je to." Neznamená to ale, že by opustil filmový průmysl nadobro.

"Neříkám, že zmizím jako J.D. Salinger," (autor knihy Kdo chytá v žitě, který byl známý svým samotářským životem - pozn. autora) a dodal, že by pokračoval jako scénárista.

Tarantino dále promluvil o svém nedávném sňatku se zpěvačkou a modelkou Daniellou Pick a řekl, že by rád založil rodinu.

Režisér také nedávno prohlásil, že má hotový scénář ke svému chystanému sci-fi filmu ze světa Star Trek. Prohlásil nicméně, že z jeho pohledu je to „film pro dospělé“ a není si tak jistý, jestli mu ho studio schválí, nic na něm však měnit nehodlá. Není také jisté, kdy (a pokud vůbec) film spatří světlo světa. Studio Paramount v současné době připravuje teprve čtvrtý díl ságy (Tarantinův by byl až pátý), projekt navíc nedávno opustily jeho dvě hvězdy a má tak v tuto chvíli stopku.

S prohlášením o možném ukončení kariéry se nabízí otázka, jestli by právě tento film mohl být jeho poslední. Když mu tuto otázku položil Jimmy Kimell ve své show, odpověď už nedostal – v tu chvíli se totiž ve studiu za velkého jásotu objevila herečka Margot Robbie a Tarantino už tak nestihl odpovědět. Náhoda? Těžko říct, na odpověď si ale každopádně budeme muset počkat.

Robert Ureš


Přečtěte si také