TopStar

17. června 2018 17:56

Děti štěstěny: Jediní přeživší v děsivých katastrofách a přestřelkách

O takových lidech se říká, že se narodili pod šťastnou hvězdou. Představujeme vám neuvěřitelné příběhy lidí, kterým se podařilo přežít v přestřelkách, vězení či utéct masovým vrahům...

Hattie Stretz Přestřelka

Roku 2011 čekala Hattie jako každý týden na svou manikérku v kosmetickém salónu městečka Seal Beach v Kalifornii. Náhle se ale začalo střílet...

Podle ABC News se Scott Dekraai rozhodl zabít svou bývalou ženu Michelle Fournier kvůli soudnímu procesu ohledně péče jejich společného dítěte. Právě proto napadl salón, kde se právě Michelle nacházela. Poté, co zastřelil svou bývalou ženu, začal střílet i po dalších ženách. Ve výsledku jich za méně než dvě minuty zabil osm. Po pěti letech děsivé události poskytla rozhovor Hattie Stretz, jediná přeživší. ‚‚Jediný zvuk, který si z toho dne vybavuji, byl pop pop pop. Zkrátka střelba všude možně,‘‘ zmínila pro média Hattie, která vyvázla, ovšem se zraněním. ‚‚Pocítila jsem ostrou bolest u srdce, a když jsem se podívala na svou ruku, ta bezbranně celá rozstřílená visela.‘‘ Kulka totiž zasáhla ruku a prolétla až skrz hrudník.

Ins Etienne Romeu Vojenská věznice

Roku 1970 přežila Romeu vojenské vězení v Brazílii, které bylo jedno z nejdrsnějších na celém světě. Přezdívalo se mu ‚‚dům smrti‘‘. Právě v této věznici se provozovalo mučení a to bez jakéhokoli omezení zákonem. Hlavní metodou přesvědčování bylo mučení i podplácení. Ins se dostala na svobodu čistě náhodou, svou lstivostí totiž přesvědčila dozorce, že se domluvila s vedením na udávání a teď by ji měli pustit.

Aby Romeu dokázala svou věrnost zemi, měla se nechat srazit autem. Podle BBC se k takovému důkazu své věrnosti rozhodlo mezi léty 1964 a 1985 přes 400 lidí.

Enietra Washington Sériový vrah

Tato žena byla jedinou, kdo přežil setkání s masovým vrahem z Los Angeles známým jako ‚‚Pochmurný spáč‘‘. Maniak vystřelil ženě přímo do hrudníku, když ta seděla v křesle spolujezdce vrahova auta. Washington později vyprávěla, že jí muž na ulici nabídl svezení. V té době bylo dívce pouhých 13 let, i přesto velkorysou nabídku odmítla. ‚‚Co vám, černoškám, pořád je? S vámi se nedá mluvit normálně.‘‘ A po těchto slovech si to dívka rozmyslela a souhlasila.

Až po 30 letech souhlasila Enietra proti muži svědčit. Zmínila, že poté, co ji zločinec postřelil, několikrát ji znásilnil a vše si natáčel na kameru. Když se dívka pokusila utéct, bojoval s ní a pak ji jednoduše vykopl z auta. U soudu se oběti ptali, zda jde skutečně o daného muže a ona odpověděla: ‚‚Na 100 procent.‘‘ ‚‚Pochmurný spáč‘‘ byl odsouzen k trestu smrti.

Alan Black Vražedná jatka

Severní Irsko, rok 1970. Masový boj mezi katolíky a protestanty. Lidé napadali vzájemně obydlené domy, řezali, stříleli...

Nejdrsnější tragédie si vysloužila název Boj u Kingsmill. Šlo o odvetu za zabití šesti katolíků předchozí večer. 5. ledna 1976 zastavil neznámý střelec autobus s 11 dělníky protestanty, vyvedl je ven, donutil, aby se postavili do řady a všechny do jediného zastřelil. Vrah vystřílel přes 136 kulek za méně než jednu minutu. Jediným přeživším se stal Alan Black, který byl převezen do místní nemocnice a tam se podařilo ho zachránit. Muž byl postřelen neuvěřitelných osmnáctkrát.

Elianna Vasquez Výbuch domu

14. prosince roku 2016 se ve městě Bismarck mladičká studentka vzbudila, když se na ni začal sypat kamenný strop. Zprvu myslela, že jde o sen. Bohužel se ale spletla. Její dům vybuchl a ve výsledku zemřela její matka i otčím. I když policie oficiálně zveřejnila, že šlo o nešťastnou náhodu, příčinu nikdo nenašel.

Miracle Katler Řežba

Šestadvacetiletá Rebecca Katler a její tři děti se staly obětmi surového napadení. Kolem desáté hodiny ranní se přítel Rebeccy rozhořčil, že je žena stále v kontaktu s otcem svých dětí, vzal nůž a podřezal matku i dvě její dcery. Jedné byl rok, druhé pouhé čtyři měsíce. Třetí dceru jménem Miracle (zázrak) bodl jedenáctkrát. Předtím, než svá jatka dokončil, zavolal vrah své matce a přiznal se k činu. Ta zavolala okamžitě policii a muž byl zatčen. No a Miracle je přesným důkazem toho, že jméno určuje lidský osud...

Sdílejte článek

Přečtěte si také