TopStar

16. ledna 2019 11:04

Tereza Šulcová

Dívka (16) zavolala policii na svého otce poté, co jí zabavil mobil

Zvláštní případ se stal ve Spojených státech, kde mladá dívka (16) zavolala policii na svého otce Anthonyho Robertsona. Důvodem nebylo žádné fyzické napadení nebo jiný trestný čin, ale odebraný mobilní telefon.

„Můj otec mi vzal můj majetek, což je mobilní telefon za téměř 18 tisíc korun. Nepatří mu, nekupoval ho,“ svěřila se zoufalá slečna na tísňovou linku. Otec zabavil dceři mobilní telefon poté, co ho chránila heslem, které nechtěla prozradit.

James Wilson z policejního oddělení South Euclid prohlásil, že tento případ je dobrá příležitost ukázat veřejnosti, že rodič má v této situaci pravdu. „Jistě jsou důležitější případy, ale i tento případ jsme nuceni vyřešit,“ komentoval dále policista.

V sobotu odpoledne důstojníci přijeli zkontrolovat dané hlášení do Robertsonova domu v South Euclid poté, co jeho dcera zavolala 911. Po příjezdu byl slyšet naléhavý křik dospívající dívky, která hlasitě opakovala, že chce svůj telefon zpět. Její otec následně vysvětluje důstojníkům, proč jí mobil odebral. „Vzal jsem jí mobil, protože je ještě mladá a nechci, aby ho měla bez dozoru. A jelikož ho nechce nechat bez hesla, tak jsem jí ho vzal,“ vysvětluje Robertson. Dívka na to prudce reaguje, že telefon nepatří jemu a že s otcem ani nebydlí. „Bydlím s babičkou, k otci chodím jen někdy, telefon mu nepatří.“ Jeden z důstojníků dívce odpověděl velmi jasně. „Hádej co? Vše, co vlastníš, patří tvé matce a tvému otci. Nemáš právo mít telefon, pokud si to tak rodiče přejí,“ vysvětluje důstojník. Policisté následně varují mladistvé, aby volali linku 911 jen v závažných případech.

Sdílejte článek
Štítky policie mobilní telefony děti a výchova

Přečtěte si také