TopStar

15. června 2018 08:00

Divoké mejdany, nemanželské děti a soudní procesy: Skandální členové královské rodiny

Proč se princezna Španělska dostala až k soudu? Co dělá nemanželská dcera monackého knížete? A proč se královna Alžběta II. tolik stranila své mladší sestře? Pojďme se podívat na členy královských rodin, kteří se jako praví monarchové rozhodně nechovali.

Princ Harry 33 let, vnuk královny Alžběty II.

Harry je druhé dítě prince Charlese a již zesnulé princezny Diany. A jak to tak bývá, mladší ratolesti mají většinou mnohem volnější výchovu. Vždyť jsou ti mladší a nic jim nehrozí. A to byl i případ Harryho. Jako malý pravidelně opisoval, často pil a kouřil, jako puberťák se pral s novináři a roku 2005 přišel na maškarní bál v kostýmu nacistického oficíra. Tím překročil všechny hranice a byl otcem poslán čistit prasečince na jedné z královských farem. Harry si ale nemohl pomoci a jen o rok později zveřejnila média celého světa Harryho fotku s atraktivní blondýnkou, kterou princ objímal. Přesněji objímal její poprsí.

Zrzavý fešák si užíval mládí plnými doušky, obrážel všechny bary světa a v srpnu 2012 si s přáteli v jednom lasvegaském hotelu zahrál svlékací kulečník. Už to vypadalo, že princ je zkrátka černou ovcí rodiny, ale jak šly roky, Harry se začal zklidňovat. Sice se usadil po boku jediné ženy, ale kdo to kdy viděl, aby člen královské rodiny chodil s rozvedenou americkou herečkou, katoličkou a feministkou, která byla ke všemu starší než on? I přesto se Harrymu podařilo získat veřejnou i rodinnou podporu, doufejme tedy, že mu to vydrží.

Margaret, hraběnka Snowdon 1930 - 2002, mladší sestra královny Alžběty II.

Britská královská rodina má na chuligány mezi svými členy zkrátka štěstí. A nejde jen o muže. Margo pila, chodila na večírky, milovala rock‘n‘roll, kouřila jako továrna a byla neuvěřitelně krásná. Milovala módu a módní přehlídky, přátelila se s Christianem Diorem, pózovala na titulních stránkách světových časopisů. Británie Margaret zkrátka milovala, její rodina ale ne. Ostatní členy rodiny kompletně zničil výběr Margaretina partnera - roku 1953 začala 22letá princezna randit s leteckým důstojníkem Peterem Townsendem, který dívku učil jezdit na koni. Ten byl o 16 let starší, rozvedený a vychovával dvě děti. Princezně výslovně zakázali myslet na takové manželství a Petera poslali do armády. Dvojice zvládala udržovat vztah po dobu tří let, ale pod vlivem okolí se rozhodla rozejít.

Roku 1960 se Margaret vdala za fotografa Antonyho Armstronga-Jonese, kterému porodila dcerku a syna. Manželství ale nebylo šťastné. Princezna dál pila, chodila na večírky, střídala muže jako rukavice, ničila si zdraví. Roku 1978 se dvojice rozvedla. Margaret už nikdy s nikým vážný vztah neměla a roku 2002 zemřela na infarkt.

Infantka Cristina 52 let, dcera bývalého španělského krále Juana Carlose I.

Ukázalo se, že španělská princezna měla vážnější problém než jen večírky či špatná volba partnera. Od roku 2012 byla Cristina hlavní podezřelou v mnoha podvodech. O čtyři roky později soud dívku obvinil ve finančních machinacích společně s jejím mužem, házenkářem Iaki Urdangarinem. Jeho sportovní fond Noos Institute uzavíral přehnaně nevýhodné smlouvy s různými městy, aby tam mohl provozovat různé události. ‚‚Ukradená‘‘ částka přesáhla v přepočtu 120 milionů korun. Cristina tvrdila, že o podvodech svého muže neměla ani ponětí. Roku 2017 byla tedy zproštěna viny a její muž odsouzen k šesti létům odnětí svobody.

Andrew, vévoda z Yorku 58 let, syn královny Alžběty II.

Andrew je třetím dítětem britské královny. Roku 1986 si vzal spisovatelku Sarah Ferguson a po 10 letech se dvojice rozvedla. V roce 2016 se začalo mluvit o jeho románku s herečkou Demi Moore. Alžběta nenáviděla synovu bývalou ženu a spekulace o vztahu s mnohodětnou hollywoodskou hvězdou byly definitivní tečkou. Princ se tedy královně stranil.

Stéphanie Monacká 53 let, mladší dcera monackého knížete Rainiera III. a Grace Kelly

Když se Hollywoodská hvězda Grace Kelly chtěla už jako monacká kněžna vrátit k filmu, začal bouřlivý skandál. Herečka tedy předala svůj talent a lásku k pódiu své mladší dceři. Roku 1982 se sedmnáctiletá dívka společně se svou matkou dostala do autonehody, kdy Grace Kelly zemřela a Stéphanie si z katastrofy nic nepamatuje. Čtyři roky po nehodě vydala dívka píseň ‚‚Ouragan‘‘ a ta se okamžitě stala hitem. Princezna dokonce mohla natočit klip. Ale jaký...

Stéphanie dokonce nahrála album, vypustila kolekci vlastních plavek a roku 1995 si vzala svého bodyguarda Daniela Ducrueta, se kterým se po roce kvůli jeho nevěře rozvedla. Na tuhle dívku se skandály zkrátka lepily jako vosy na med.

Sdílejte článek
Štítky Alžběta II. princ Harry Meghan Markle královská rodina

Přečtěte si také