TopStar

7. října 2018 14:00

Dlouho očekávaný trhák Venom si utrhl ostudu...

Venom byl jedním z nejočekávanějších snímků letošního podzimu. O to více jsou fanoušci celkovým výsledkem zklamáni. Představitel hlavního protagonisty Tom Hardy je samozřejmě jako ve spoustě dalších snímků fenomenální, to je ale tak všechno. Názory se sice rozchází, převažují ovšem ty, které tvrdí, že jde o jednu z nejnudnějších comicsovek.

Celý film je svým způsobem utrpení a něco mu zkrátka chybí. Nakonec i dvě hlavní postavy - Eddie a Venom - jsou ve výsledku spíše opaky superhrdinů. A navíc nikterak originální. A i když má Hardy luxusní britský akcent a pohled na něj je jedna radost (obzvlášť pro dámy), hodinové přemítání a konverzace s lidmi jsou přeci jen ve výsledku nuda. Zkrátka a dobře, horších comicsových filmů bylo mnoho, ovšem tenhle patří k těm nejnudnějším.

Je zvláštní, že se ve filmu objevil právě Hardy, který si své role pečlivě vybírá. Venom ho prý ale scénáristicky zaujal a herec šel do toho. Od začátku bylo ovšem podivné, že by se Spider-Man ve filmu neobjevil a Venom by měl tak vzniknout právě bez něj. Tvůrčím zázemím to vůbec nevypadalo špatně a trailery rozhodně film neposílaly do pekel.

Ačkoli někteří fanoušci tvrdí, že je Venom průměrný, celkem obstojný a zábavný, velmi záhy zjístíte, že smích vyvolávají hlavně dramatické scény, a že jediný, kdo to drží nad vodou je Tom Hardy. Celý koncept se mimochodem zasekl tak 15 let v minulosti, takže můžeme přirovnat tuhle comicsovku k Daredevilovi, Lize výjimečných nebo Punisherovi s Thomasem Janem.

A o čem Venom je?

Venom je inteligentní mimozemské stvoření v lepivé až tekuté podobě. Pro své přežití ale potřebuje nositele, proto se převtěluje do nic netušícího žurnalisty Eddieho Brocka (Tom Hardy) a dává mu nadpozemské schopnosti.

‚‚Venom je jeden z nejzáhadnějších, nejrozporuplnějších a nejdrsnějších anti-hrdinů filmového světa značky Marvel,‘‘ promluvil distributor o filmu, který se objevil na českých filmových plátnech 4. října. První, na koho se Venom ‚‚nalepil‘‘ byl právě Peter Parker alias Spider-Man (Tom Holland). A v novém snímku se jedná o Hardyho.

Narozdíl od marvelovské komedie Deadpool je tento film zahalen vážnou kulisou. Hardy svým hlubokým britským akcentem tuto pochmurnou náladu jen potvrzuje. Mluví o tragických událostech a zmiňuje démony minulosti, které si každý člověk nese ve své duši. Ve filmu si také můžeme užít Michelle Williams, která je známá svou rolí ve snímku Prokletý ostrov po boku Leonarda DiCapria. Počítejte s tím, že pokud se na Venoma vydáte, žádný humorem nabitý celovečerňák rozhodně neuvidíte.

Sdílejte článek

Přečtěte si také