TopStar

11. září 2017 15:01

Markéta Škorňová

Do kin míří jedna z nejúspěšnějších detektivek. Sněhulák nás bude děsit už od října

Norský autor Jo Nesbo se dočká zfilmování další ze svých úspěšných knih. Po Lovcích hlav přichází do kin i Sněhulák. Právě druhé zmíněné dílo je v Česku považováno za neúspěšnější detektivku všech dob.

Do filmové podoby severského thrilleru se s odvahou pustil Tomas Alfredson a v roli problémového kriminalisty Harryho Holea uvidíme Michaela Fassbendera.

Král severské krimi, jak je Jo Nesbo přezdíván, má stovky tisíc čtenářů po celém světě. Jeho detektivní příběhy jsou plné nepředvídatelných a dechberoucích situací. Krvavé příběhy, které spojuje postava komisaře Harryho Holea, jsou typické pro skandinávské krimi.

Nesbo už má jednu ze svých knih zfilmovanou. Jsou to Lovci hlav a filmová verze byla velmi úspěšná. I přesto autor dlouho vyčkával s prodejem filmových práv. „Upřednostňuju spíš tisíce Harryů v hlavách mých čtenářů, než aby byl spojován s jedním hercem," řekl autor při návštěvě Prahy během autogramiády.

Režisér Tomas Alfredson je až druhou volbou. Film měl původně natáčet Martin Scorsese, který se však kvůli jiné práci rozhodl zůstat u detektivky jen jako producent.

V kinech se Sněhuláka dočkáme už v říjnu

V roli komisaře Harryho Holea uvidíme ve Sněhulákovi Michaela Fassbendera. Komisař bude ve snímku pátrat po sériovém vrahovi, jehož zálibou je stavění sněhuláků, na kterých nechává něco ze svých obětí. Pokud se režii podaří vnést na filmové plátno mrazivou atmosféru knihy, čeká diváky nezapomenutelný zážitek. Do kin by se měl Sněhulák dostat již 13. října tohoto roku.

Sdílejte článek

Přečtěte si také