TopStar

18. listopadu 2015 11:00

Petr Cífka

DOBROTA! Vychutnejte si sváteční hostinu s novým číslem časopisu Prima FRESH!

Je to přesně rok, kdy jsme pro vás připravovali první číslo časopisu Prima Fresh a doufali, že vás osloví a najdete v něm inspiraci pro každodenní vaření i slavnostní chvíle, kdy se chcete blýsknout.

Nové, vánoční číslo najdete v prodejní síti už od 18. listopadu a je plné receptů, které stojí za vyzkoušení.

Jsme čtvrtletník, a proto se snažíme ctít sezonu. A zimní číslo nemůže mít ani jiné hlavní téma, než jsou Vánoce. Já na ně poprvé pomyslela už na začátku září, když jsem sháněla dětem do školy nová kružítka a obaly na sešity a vedle regálu se školními potřebami mě překvapily police plné čokoládových Mikulášů, kolekce s figurkami na stromeček a vánoční štóly. Netuším, kdo to v horkých dnech babího léta kupoval, ale mě to doslova vyděsilo :)

Měsíc nato už jsem ale vymýšlela témata do tohoto čísla a na Vánoce se díky tomu začala těšit. My Češi se v předvánočním čase hromadně měníme v téměř profesionální cukráře a předháníme se v přípravě toho nejlahodnějšího a nejpůvabnějšího cukroví. Většina z nás má své oblíbené druhy, které na vánočním stole nesmí chybět, ale každoročně se pídíme po novinkách, které by náš repertoár doplnily. A pár takových skvělých receptů s námi můžete letos vyzkoušet.

Podívali jsme se i za naše hranice a vybrali několik vánočních receptů, které patří k tradici v jiných koutech světa. Nemusíte je zkoušet na Štědrý večer, ale během zimy se na ně určitě čas a chuť najde. Brzká tma a nízké teploty nás nutí být více doma a to je ta správná doba na poctivé domácí vaření, které chce svůj čas. Přesně o takové recepty se s námi podělil i Zdeněk Pohlreich a Karolína Kamberská alias domácí kuchařka. A pod pokličku jsme nahlédli i Jamiemu Oliverovi.

Konec roku ale nejsou jen Vánoce, je to čas setkávání s přáteli a samozřejmě čas plný večírků, které završí Silvestr. Proto pro vás máme i nápady na nevšední párty pohoštění.

A máme ještě jedno velké překvapení. Před pár dny se na pultech knihkupectví objevila zbrusu nová první kniha z edice Prima Fresh – Moje sladká kuchařka. Je nadupaná 76 úžasnými recepty na sladké dorty i koláče, nepečené dezerty i cukroví. A všechny jsou FRESH! Malou ochutnávku jsme pro vás přichystali i do tohoto časopisu. Co takhle napsat si o knížku Ježíškovi? Ještě je čas... :)

Doufám, že vám listování stránkami časopisu navodí tu správnou vánoční náladu a začnete se na nejkrásnější svátky v roce těšit společně s námi.

Hodně štěstí a pohody a samozřejmě dobrou chuť!

Vaše Klára Michalová, šéfredaktorka Prima FRESH

P.S.: Pokud vás některý recept zaujme a doma si ho uvaříte, nezapomeňte jeho fotku sdílet s námi na Instagramu @primafresh a obrázek označte hashtagem #primafresh. Nebo nám obrázek pošlete na mail: fresh@iprima.cz, kam nám můžete napsat i jakékoli jiné postřehy a nápady.

Objednejte roční předplatné jen za 147 Kč. Získáte 4 čísla za cenu 3 a navíc od nás dostanete poukázku na výběr vánočních dárků v e-shopu GrilCentrum.cz v hodnotě 300 Kč. Více informací najdete zde:


Přečtěte si také