TopStar

4. března 2018 09:47

Donald Trump chce nadobro vyhnat svou dceru Ivanku i jejího muže z Bílého domu?

V administraci Donalda Trumpa dochází k velkým změnám. Podle západních médií chce Donald Trump propustit svou dceru Ivanku a jejího muže Jareda Kushnera z postu svých rádců. Prezident Spojených států se už obrátil k vedoucímu štábu Bílého domu Johnu Kellyovi, aby mu s odstraněním Ivanky a Jareda ze svých pozic pomohl.

Spekuluje se, že důvodem natolik radikálního rozhodnutí byly nespory Trumpa a Kushnera ohledně toho, jak se mají vést schůze, a dokonce Kushner ztratil kvůli chybějící bezpečnostní prověrce přístup ke každodenním hodnotícím zprávám tajných služeb určeným pro hlavu státu. Donald Trump si asi ale později uvědomil, že to přehnal a rozhodl se s dvojicí sejít a v poklidné atmosféře probrat své rozhodnutí. Dokonce dceři s chotěm nabídl, že mohou v Bílém domě zůstat žít, ale jen pod podmínkou, že tam již nebudou pracovat.

Toto rozhodnutí poněkud znepříjemňuje situaci Ivance Trump, která plánovala stát se po svém otci první prezidentkou Spojených států - ženou. Britský tisk cituje knihu žurnalisty Michaela Wolffa ‚‚Fire and Fury: Inside the Trump White House“, kde se o záměrech Ivanky detailně píše. Noviny Times zveřejnily úryvek, ve kterém se tvrdí, že Donald si nepřál být prezidentem, potřeboval jen slávu:

‚‚Těsně před zveřejněním výsledků hlasování ani sám Trump ani jeho okolí nepochybovali, že jejich avantýře přijde brzy konec. Donald má rád slávu a miluje být centrem dění. Kdyby prohrál, proslavil by se. Jeho žena Melanie i syn Barron by byli slavní okamžitě také. On ale vyhrál. A to přineslo ještě větší ohlasy,“ cituje knihu právě Times. Podle Michael Wolffa souhlasili Ivanka a její muž, vnuk běloruského partyzána, Jared Kushner stát se součástí prezidentské administrace v naději na to, že by se později Ivanka mohla stát prezidentem sama. ‚‚Mezi sebou se Ivanka a Jared domluvili už dávno. Pokud to v budoucnosti bude jen trochu možné, Ivanka bude kandidovat na prezidenta Spojených států,“ píše novinář.

Můžeme zmínit, že kniha ‚‚Fire and Fury: Inside the Trump White House“ je napsána na základě dvouset rozhovorů se stávajícím prezidentem USA Donaldem Trumpem, jeho nejbližším okolím a dalšími vysokými hodnostmi Bílého domu. Kniha je v prodeji od 9. ledna.

Sdílejte článek

Přečtěte si také