TopStar

14. července 2017 21:33

Doufám, že budu žít ještě alespoň rok, říká Milan Peroutka

Na barvě vlasů jeho budoucí ženy mu nezáleží, i když v jeho videoklipech převažují brunety, přiznává frontman kapely Perutě Milan Peroutka. Fanynky vybízí k tomu, ať mu něco upečou. Dámy, není to šance pro vás?

V neděli 16. července vydává mladý umělec Milan Peroutka, známý především díky soutěži Tvoje tvář má známý hlas, se svou kapelou Perutě nový videoklip Sofie. Ještě předtím poskytl pro iTOPSTAR.cz rozhovor, ve kterém se formou „zpovědi“ zmínil o svých plánech blízké budoucnosti a nechal nás nahlédnout do svého soukromí.

Skládáte, hrajete, ke všemu píšete. Kloubí se ve vás profese obou rodičů. Jak to vše zvládáte propojit s osobním životem a studiem?

Jelikož nemám přítelkyni ani přítele, věnuji se především práci. Zvládat práci a školu je náročný, mám dokonce individuální plán. Takže ty věci sice jsou odsunuté ve stínu práce, ale snažím se. Až se přepnu z toho pracovního módu, tak si ještě užiju všech fází života.

Vaše kariéra se v poslední době dost rozjela, předpokládám, že to způsobila především vaše účast v soutěži zpívajících herců.

Je to tak, dostal jsem příležitost být mezi 8 lidmi, kde jsem reprezentoval tu svou kategorii, mladý a neobjevený. Jsem za ni vděčný a přinesla mi pozornost mnoha lidí. Je rozdíl, když hraju v klubu, kde jsme se my dva potkali a je tam 100 lidí nebo když tuhle písničku zahraju v tomhle pořadu. To, co umím se tak moc nemění, ale záleží, kolik lidí to uvidí. Bylo to pro mě přínosný, i co se týče pracovních nabídek, takže já o tom budu mluvit vždycky s láskou.

Co se týče vašich soukromých projektů, nehledě na projekt Perutě, co plánujete?

Teď budu hrát činoherní představení ve Studiu Ypsilon. Je to pro mě legendární prostor, kde hraje Rumburak, největší hrdina mého dětství Jiří Lábus, který tomu dost možná i přispěl, protože se za mě spolu s Martinem Dejdarem zaručili, že tam snad nebudu takové dřevo. Pak budu zkoušet dva nové muzikály. Pak jsem také kývl na nabídku konkurenční televize na seriál. Dále moderuju na Óčku, moderuju i jinde. Psal jsem do časopisu i fejetony. Focení, rozhovory, baví mě i tyhle estrády. Potažmo Tvář byla tedy estráda největší. A ten čas není tak nafukovací, takže teď mám v hlavě ten pracovní mód a snažím se přijímat ty nabídky, které teď jsou, protože pak být nemusí. Snažil jsem se vybrat nabídky ze všech těch oborů a zkoumám to, co to dělá s mým vnitřkem.

Co jsem měla možnost zaslechnout, tak prý plánujete focení s Robertem Vanem.

To jste zaslechla dobře. Já se na to těším, protože jeho fotky jsou krásné, ale několikrát jsem mu zdůraznil, že nebudu fotit žádnou erotiku, na to mě neužije. Říkám, dokud nemusím, tak tyhle věci dělat nechci. A krom toho budeme mít i focení kapelní, bude nový e-shop a merch. A hlavně vyjde už za pár dnů videoklip.

Práce nebo soukromí tedy?

Práce.

Co plánujete na léto?

Určitě bude. Kromě práce neplánuju skoro nic. Teď tedy budu mít rekonstrukci bytu. Vlastně u mě už byl pan zedník, mám navrženou kuchyň a doufám, že se to co nejrychleji podaří. Potom samozřejmě koncerty, kterých máme do konce roku přes 30, a určitě ještě nějaké přibydou. Všechny jsou zmíněné na webových stránkách naší kapely a jsme tak hezky rozprostřeni všude po Čechách, takže kdo by chtěl přijít, může se podívat.

Kde trávíte nejraději čas?

Doma. Doma ve smyslu v domě, kde bydlím, i v Praze.

Co vaše oblíbené jídlo?

Já jsem všežravec. Mám rád i vegetariánské i veganské pokrmy, cizokrajnou kuchyni, vlastně všechny, jen ta česká mě baví nejméně. Mám rád i sladké pamlsky, věci z tvarohu i ovoce.

A fanynky vám to pečou a nosí?

Nosí. Dorty, spousta. I k televizi mi to nosí. (smích)

Jaký je váš vztah ke kouření, alkoholu a podobným návykovým látkám?

Ačkoli jsem z kuřácké rodiny, jsem zapřisáhlý nekuřák. Mamka, babička bratr, sestra, všichni kouří, ale já v tom mám jasno od dětství a nehodlám na tom nic měnit. Podobný věci typu trávy jsou mi jedno, ať si každý dělá, co chce, já to nedělám. Mě z toho bolí v krku. Vztah k alkoholu nijak zásadní nemám, někdy se člověk chce trošku opít, ale já tyhle věci k životosprávě nepotřebuju.

Nakonec snad jen, upřednostníte svou budoucí ženu jako blondýnu, brunetu či zrzku?

Je mi to jedno. Měl jsem holky, které byly hezké a měly zastoupení všech barev vlasů. A obarvit se to dá vždycky. (smích)

Milan Peroutka

  • Narodil se v březnu 1990 jako prostřední ze tří dětí v rodině hudebníka Milana Peroutky staršího a spisovatelky Ivany Peroutkové.
  • Je frontmanem kapely Perutě, která se objevila na české hudební scéně v roce 2013.
  • V roce 2017 se zúčastnil hudební soutěže, díky které vystoupil v hale O2 areny, což považuje za jeden ze svých největších úspěchů.
  • Student cestovního ruchu na Vysoké škole obchodní v Praze.
  • Jeho často navštěvovaným místem je kavárna u Studia Ypsilon ve Spálené ulici.
  • Mezi jeho záliby patří mimo hudby cestování, psaní fejetonů či návštěvy fitness centra.
  • Nyní ho čeká natáčení seriálu a zkoušení několika muzikálů i činoherního představení.

Autorka článku: Pavlína Švarcová

Sdílejte článek

Přečtěte si také