TopStar

4. června 2013 16:40

Blanka Konrádová

Douglas měl prý rakovinu hrtanu z orálního sexu!

Americký herec Michael Douglas je přesvědčený, že mu rakovinu hrtanu způsobil orální sex.

O nemoci promluvil v rozhovoru pro britský deník The Guardian. Herec je přesvědčený, že se mu do těla zhoubné bujení vyvolané papilomavirem (HPV) dostalo orální stimulací ženských pohlavních orgánů. Odborníci s jeho tvrzením ale nesouhlasí a doporučují mu, aby se především vyvaroval kouření cigaret a pití alkoholu. Právě tyto dvě neřesti bývají hlavními příčinami vzniku tohoto druhu nemoci. Rozhodně za ně nemůže orální stimulace při sexu.

Fakt, že trpí rakovinou hrtanu v pokročilém stadiu, oznámil herec v srpnu 2010. Poté podstoupil několikaměsíční chemoterapii s ozařováním. V lednu následujícího roku médiím s radostí oznámil, že nádor zmizel.

Během nemoci se sice herec stáhl do ústraní, ale hned poté, co se uzdravil, se pustil naplno do práce. Jeho poslední film Pod svícnem (Behind The Candelabra) by měl být velkým trhákem. Je v něm totiž spousta milostných scén mezi dvěma homosexuály.

Děj životopisného filmu o slavném pianistovi a baviči Valentino Liberacovi (Michael Douglas) začíná létem roku 1977 v Las Vegas. Valentinovi vstoupí do života šestnáctiletý naivní Scott Thorston (Matt Damon) a z nevinného přátelství se stane vážný vztah. Děj pojednává o nelehkém a dramatickém soužití obou mužů v době, kdy bylo nemyslitelné přiznat se veřejně k homosexuální orientaci.

Liberace nakonec onemocněl AIDS a roku 1987 nemoci podlehl. Jeho partner Scott mu stál po boku až do jeho smrti. Film režiséra Stevena Soderbergha ale zřejmě všichni filmoví fanoušci neuvidí. Kvůli velmi intimnímu homosexuálnímu obsahu promítání snímku v některých státech zakázali! V českých kinech poběží od 18. července.

-juf-

Sdílejte článek
Štítky nemoc Matt Damon orální sex Valentin Steven Soderbergh stimulace Michael Douglas

Přečtěte si také