Tihle herci padli na dno...
Tihle herci padli na dno...

Downey, Affleck a spol.: 4 herci, kteří se odrazili ode dna

petr cífka. Publikováno: 08.09.2015
I když je z Hollywoodu vykopli, povedlo se jim vrátit. A dnes jsou větší hvězdy než kdy dřív.

reklama

Zažili úspěch i pád na hubu. Diváci na jejich filmy nechodili, kritici se jim smáli a drogový dealeři si díky nim mohli kupovat každých pár měsíců nové Ferrari. Když je ale člověk na dně, může jít jedině nahoru. A téhle čtveřici se to povedlo parádně.

4. Mickey Rourke
V osmdesátých letech byl sex symbol, v devadesátých letech vypadal jako opuchlá brambora. Nedostával dobré role a na herectví se jednu dobu i vykašlal a věnoval se boxu. Když byl úplně vyřízený, vzpomněli si na něj tvůrci filmu Wrestler a dali mu životní roli bývalého zápasníka, jenž se pokouší urovnat si život. Wrestler byl film o vykoupení a druhé šanci. Nejen pro hrdinu, ale i pro samotného Mickeyho Rourka, který nakonec získal i oscarovou nominaci a vrátil se s velkou slávou do Hollywoodu.

Mickey Rourke se v jedné scéně filmu Wrestler rozhodl použít pravou žiletku, než aby své zranění pouze hrál. Foto:

3. Ben Affleck
Do Hollywoodu vlétl jako uragán, ale stačilo pár blbých rolí a kopačky od Jennifer Lopez a najednou byl všem pro smích. Z Afflecka si dělal legraci úplně každý. A co udělal on? Dal si hereckou pauzu a postavil se za kameru. Debutová detektivka Gone, Baby, Gone byla fajn, ale mohlo jít o náhodu. Kriminálka Město však potvrdila, že mu režie jde, a třetí Argo mu rovnou vyneslo Oscara. A jelikož se v posledních dvou snímcích objevil i v hlavní roli, stal se znovu i hereckou hvězdou. Příští rok na sebe navíc oblékne kostým Batmana, takže je jeho návrat mezi elitu definitivní.

Ben Affleck: hezoun před kamerou, talent za kamerou Foto:

2. Matthew McConaughey
V dobách, kdy vládl romantickému žánru, se říkalo, že má jen dvě herecké polohy. S tričkem a bez trička. Když ho však romantika omrzela, zjistil, že už mu moc nabídek na jiné role nechodí a rozhodl se s tím něco udělat. Na dva roky zmizel a pak se vrhl na malé nezávislé filmy, jako byl třeba brutální thriller Zabiják Joe, v němž ztvárnil sadistického vrahouna a ukázal světu, že je pořád dobrý herec. Pak přišel oscarový Klub poslední naděje a o rok později seriálový Temný případ a sci-fi Interstellar. A byl zpátky. Dnes je McConaughey dost možná nejrespektovanějším hercem Hollywoodu.

Matthew je jedním z nejaktivnějších mužských celebrit. Fotografové ho vždy přistihnou, při nějaké aktivitě na pláži - ať už je to jóga, surfování nebo jeho oblíbené tae-kwon-do. Výsledky cvičení jsou patrné :-) Foto:

1. Robert Downey Jr.
Ještě než mu bylo třicet, mluvilo se o Robertu Downeym Jr. jako o jednom z nejtalentovanějších herců. Pak ovšem přišly drogy. Downey měl i problémy se zákonem a z Hollywoodu zmizel, studia totiž nemohla riskovat, že se během natáčení zase něčím sjede a skončí na pár měsíců v léčebně. Byl na dně. Pak se ale seznámil se svou budoucí ženou Susan a vedle ní se dal dohromady. Přišly další zajímavé role, ale nejdůležitější byl Iron Man. Studio tehdy vědělo, že s Downeym hodně riskuje, ale vyplatilo se to a z filmu byl megahit. Dnes je Downey Jr. díky Iron Manovi a sérii Avengers největší hereckou hvězdou na světě. A taky nejlépe placenou, jen vloni si přišel na 75 milionů dolarů.

reklama