Extrém

8. září 2015 15:14

Petr Cífka

Downey, Affleck a spol.: 4 herci, kteří se odrazili ode dna

I když je z Hollywoodu vykopli, povedlo se jim vrátit. A dnes jsou větší hvězdy než kdy dřív.

Zažili úspěch i pád na hubu. Diváci na jejich filmy nechodili, kritici se jim smáli a drogový dealeři si díky nim mohli kupovat každých pár měsíců nové Ferrari. Když je ale člověk na dně, může jít jedině nahoru. A téhle čtveřici se to povedlo parádně. 4. Mickey RourkeV osmdesátých letech byl sex symbol, v devadesátých letech vypadal jako opuchlá brambora. Nedostával dobré role a na herectví se jednu dobu i vykašlal a věnoval se boxu. Když byl úplně vyřízený, vzpomněli si na něj tvůrci filmu Wrestler a dali mu životní roli bývalého zápasníka, jenž se pokouší urovnat si život. Wrestler byl film o vykoupení a druhé šanci. Nejen pro hrdinu, ale i pro samotného Mickeyho Rourka, který nakonec získal i oscarovou nominaci a vrátil se s velkou slávou do Hollywoodu.

3. Ben AffleckDo Hollywoodu vlétl jako uragán, ale stačilo pár blbých rolí a kopačky od Jennifer Lopez a najednou byl všem pro smích. Z Afflecka si dělal legraci úplně každý. A co udělal on? Dal si hereckou pauzu a postavil se za kameru. Debutová detektivka Gone, Baby, Gone byla fajn, ale mohlo jít o náhodu. Kriminálka Město však potvrdila, že mu režie jde, a třetí Argo mu rovnou vyneslo Oscara. A jelikož se v posledních dvou snímcích objevil i v hlavní roli, stal se znovu i hereckou hvězdou. Příští rok na sebe navíc oblékne kostým Batmana, takže je jeho návrat mezi elitu definitivní.

2. Matthew McConaugheyV dobách, kdy vládl romantickému žánru, se říkalo, že má jen dvě herecké polohy. S tričkem a bez trička. Když ho však romantika omrzela, zjistil, že už mu moc nabídek na jiné role nechodí a rozhodl se s tím něco udělat. Na dva roky zmizel a pak se vrhl na malé nezávislé filmy, jako byl třeba brutální thriller Zabiják Joe, v němž ztvárnil sadistického vrahouna a ukázal světu, že je pořád dobrý herec. Pak přišel oscarový Klub poslední naděje a o rok později seriálový Temný případ a sci-fi Interstellar. A byl zpátky. Dnes je McConaughey dost možná nejrespektovanějším hercem Hollywoodu.

1. Robert Downey Jr.Ještě než mu bylo třicet, mluvilo se o Robertu Downeym Jr. jako o jednom z nejtalentovanějších herců. Pak ovšem přišly drogy. Downey měl i problémy se zákonem a z Hollywoodu zmizel, studia totiž nemohla riskovat, že se během natáčení zase něčím sjede a skončí na pár měsíců v léčebně. Byl na dně. Pak se ale seznámil se svou budoucí ženou Susan a vedle ní se dal dohromady. Přišly další zajímavé role, ale nejdůležitější byl Iron Man. Studio tehdy vědělo, že s Downeym hodně riskuje, ale vyplatilo se to a z filmu byl megahit. Dnes je Downey Jr. díky Iron Manovi a sérii Avengers největší hereckou hvězdou na světě. A taky nejlépe placenou, jen vloni si přišel na 75 milionů dolarů.


Přečtěte si také