TopStar

24. července 2018 13:27

Doživotní nemoc syna Pepy Vojtka: Jak s ní bojuje?

Synek frontmana kapely Kabát Pepy Vojtka (52) a Libuše Rohlíčkové (37) má po tátovi rebelské geny. Desetiletý Matyáš si nechal své tmavě hnědé vlasy obarvit na blond, na stranách vyholit a na temeni sepnout do culíku. Geny po tátovi zkrátka nezapře. Zároveň ale bojuje s nepříjemnou nemocí, která ho bude provázet celý život. O co jde?

Maminka Matyáše si hlavu z jeho rebelství nedělá, vždyť Pepa musel být v deseti letech ještě větší kvítko. ‚‚Je pravda, že s ním puberta už pěkně cloumá. Občas má ve všem svoji pravdu a nezbývá mi než to respektovat. K hudbě ho to moc netáhne, i když dobře hraje na kytaru, ale propadl pouličnímu parkouru. A s tím je spojená i jeho nová image.‘‘

I když je ještě mladičký, už musí řešit nepříjemné zdravotní potíže. Trpí totiž těžkou formou cukrovky a je závislý na inzulinu. Zdá se, že si na to ale zvykl a je to už zkrátka rutina jako čištění zubů. ‚‚Má takovou inzulinovou pumpičku, která mu ulehčila aplikaci inzulinu. Teď vím, že je to na doživotí, ale všechno jde tak rychle dopředu, že třeba jednou se toho úplně zbaví. Ale naučil se s tím žít a funguje jako všichni ostatní kluci v jeho věku,‘‘ dodává bývalá partnerka frontmana kapely Kabát.

Chlapci diagnostikovali cukrovku už v jeho čtyřech letech. Pepa Vojtek se nechal slyšet, že by takovou nemoc nikomu nepřál. Jsou to prý bezesné noci a šílené potíže. Nemoc výrazně zkracuje život a právě proto se zpěvákovi podařilo nabýt na empatii a vžít se do pocitů lidí s podobným onemocněním.

Sdílejte článek

Přečtěte si také