TopStar

29. června 2013 22:00

Blanka Konrádová

Drsný humor Marka Ebena: Dvojsmyslné narážky na sex!

Hlášky, které měl Marek Eben při moderování slavnostního zahajovacího večera karlovarského filmového festivalu, by asi jinému moderátorovi jen tak neprošly. Eben si totiž vzal na paškál tělesné postižení své ženy Markéty.

Marek Eben, který dlouhá léta patří k pilířům festivalu, tentokrát svými vtipy dokonale zaskočil přítomné hosty včetně prezidenta festivalu Jiřího Bartošky. Opravdu bychom nechtěli být v kůži překladatelek, které zahraničním hostům tlumočily.

Napřed Marek Eben prohlásil, že postižení má i nečekané výhody. I navzdory případné hádce se například manželé musí minimálně dvakrát denně obejmout. „Ráno, když Markétě pomáhám na vozík, a večer, když jí pomáhám z vozíku,“ prohlásil moderátor.

Vzápětí ale Eben použil mnohem těžší kalibr. Moderátor vzápětí se svým typickým potutelným úsměvem prohlásil, že... „když se to smeká, tak se po sobě dokonce válíme.“ Odpovědí mu byl rozpačitý smích překvapeného publika a vlažný potlesk.

Marek Eben je známý tím, že obsah svých moderátorských vstupů dopředu nikomu nesděluje. Když už přece jen něco z prozradí, tak jen rámcově. Takové privilegium a důvěru pořadatelů žádný jiný moderátor v Čechách nemá.

Co na manželův projev říká Markéta Fišerová, bohužel není známo. Žena Marka Ebena žije v kopcích nad Karlovými Vary v přízemním rodinném domku v Kolové. Ve společnosti se bývalá herečka ukazuje jen výjimečně. Humoru a nadhledu má ale na rozdávání. Je to právě ona, kdo podle slov herečky Světlany Nálepkové „drží Marka nad vodou a tahá ho z depresí.“

-jan-


Přečtěte si také