TopStar

3. listopadu 2017 07:40

Dustin Hoffman byl obviněn ze sexuálního obtěžování

Poslední dobou otřásá světem několik obvinění ze sexuálního obtěžování, a to přímo z Hollywoodu. Po Harvey Weinsteinovi, který se nyní vypořádává s mnohými obviněními ze sexuálního harašení, je nyní středem zájmu oscarový herec Dustin Hoffman. Ten se již oběti Anně Graham Hunter veřejně omluvil.

Spisovatelka Anna Graham Hunter veřejně oznámila, že ji v jejích 17 letech herec Dustin Hoffman sexuálně obtěžoval. Incident se odehrál v roce 1985, kdy probíhalo natáčení filmového snímku Smrt obchodního cestujícího. Hoffmanovi bylo v té době 48 let a Anna byla zapálenou stážistkou, která byla ochotna udělat pro svůj kariérní růst cokoli. Téměř cokoli.

,,Hned první natáčecí den mě Dustin požádal o masáž nohou. Já to udělala. Přitom se mnou otevřeně flirtoval, chytal mě za zadek a mluvil o sexu. Jednou ráno jsem mu šla odnést do kostymérny snídani. On mě přivítal s potutelným úsměvem a řekl, co že to tu máme. Pěkná vejce a něžný klitoris. Svému vtipu se začal okamžitě smát a já ztratila slova. Poté jsem se zavřela v koupelně a plakala," informovala Anna časopis The Hollywood Reporter.

Celé to trvalo kolem pěti týdnů a po celou tu dobu si Hunter psala deník, který později poslala své sestře: ,,Dnes jsem procházela kolem Dustinovy limuzíny a on mě čtyřikrát štípl do zadku. Pokaždé jsem ho ostře okřikla a nakonec jsem mu řekla, že je to slizký a smradlavý dědek."

Podle slov Anny se herec i přes všechny poznámky nezastavil a pokračoval v dívčině obtěžování. Další členové štábu tohle dění zaznamenali, ale nechtěli se do toho míchat. Navíc Anně doporučili, aby odsunula své principy a zkrátka to přešla. Aby přinesla oběť kvůli filmu. Hunter se s tím smířila, ovšem nezapomněla. Odhalení sexuálního harašení Harveyho Weinsteina ji motivovalo ke zveřejnění svého příběhu. ,,Ve svých 49 letech jsem konečně pochopila, že chování Dustina Hoffmana není jen vybočením z normy. To normou je a ženy se s tím střetávají stále. V Hollywoodu nebo kdekoli jinde. On byl agresorem, já dítětem, no a jeho konání sexuálním obtěžováním v pravém slova smyslu," nechala se již odhodlaná Hunter slyšet.

27 minutes to Wapner the people's court !

Příspěvek sdílený Dustin Hoffman (@dustinhoffman_), Led 18, 2016 v 4:10 PST

Osmdesátiletý Dustin Hoffman neprotestoval a vyšel k veřejnosti s oficiální omluvou: ,,Neuvěřitelně si žen vážím a cítím se kvůli tomu hrozně. Je mi to velmi líto a omlouvám se. Tyto činy neodrážejí mou podstatu a charakter, to opravdu nejsem já."

Připomeňme si, že Dustin Hoffman, známý díky snímkům Absolvent, Tootsie, Kramer vs. Kramer nebo Rain Man, není obviňován z nevhodného chování vůči ženám poprvé. Na natáčení filmu Kramer vs. Kramer dal Hoffman facku herečce Meryl Streep, protože si myslel, že jí to pomůže natočit jednu ze scén lépe.


Přečtěte si také