TopStar

23. března 2018 09:00

Ilona Blašková

Dvaadvacetiletá Timea se věnuje cvičení od šestnácti a sklízí jednu cenu za druhou

Že ženy a vyrýsované svaly nepatří k sobě, naprosto popírá Slovenka Timea Trajtělová. Při pohledu na nejlepší amatérskou závodnici Bikini fitness v Česku a na Slovensku prostě spadne brada nejen chlapům.

22cetiletá Timea se věnuje cvičení od 16 let. Z koníčku se ale postupně stala vášeň, které propadla naplno. Bikini fitness je vlastně nejemnější kategorie v ženské kulturistice. Je to takový sportovní modeling, kde vlastně rozhodčí pozoruji postavu, symetrii a pevnost. V současnosti je bikini fitness její hlavní náplní a cestuje po závodech po celém světě. „Já jsem maturovala z chemie a biologie. Chtěla jsem být zubařka, ale měsíc po maturitě jsem vyhrála mistrovství světa,“ řekla Timea.

Od té doby se začaly úspěchy kupit. Dvakrát se stala juniorskou mistryní světa, je mistryní Evropy a v minulém roce se umístila na pátém místě ve světovém žebříčku. Za tím vším stojí celoroční poctivá práce v posilovně. „Cvičím vždy 3 nebo 4 dny po sobě. Tělo mám rozdělené do tří zón. Jeden den cvičím nohy, jeden den záda a biceps. Ramena a břicho cvičím tak pocitově – 3krat nebo 4krat týdně. Člověk se na to tělo musí podívat a stavět ho jako sochu. Někde je třeba přidat, někde ubrat, prozradila závodnice.

Sdílejte článek
Štítky Timea Trajtelova

Přečtěte si také