TopStar

10. června 2013 16:30

Blanka Konrádová

Dvojí metr Petra Jandy: Vnoučata rozmazluji, na děti jsem přísný

Dvojnásobný dědeček Petr Janda (71) se už nemůže dočkat dalšího vnoučete. Jeho dcera Marta (39) v létě čeká v létě své první dítě s gynekologem Miroslavem Vernerem. Ve výchově vnoučete má ale Janda jasno už teď!

„Vnuci od syna Petra už jsou dospělí, tak se moc těším, až bude mít potomka i Marta. Ještě nevím, jestli bude mít chlapečka, nebo holčičku. Martino dítě bude skoro stejně staré, jako moje Rozárka. Ještě jí nebyl ani rok,“ říká zpěvák. Petr s manželkou Alicí bydlí na venkově. „Vnouče si budeme brát alespoň na víkendy,“ těší se už teď budoucí dědeček. Jandova dcera Rozárka si tedy bude už brzo půjčovat dudlík se svou neteří nebo synovcem.

„Vždycky jsem chtěl, aby nás doma bylo hodně. Teď z nás bude taková zvláštní rodinka,“ zamýšlí se lídr skupiny Olympic, který se díky malým dcerkám udržuje neustále ve formě. „Nejlepším sportem je teď pro mě jízda s kočárkem. Naštěstí u nás na vsi nejsou tramvaje ani metro, takže nemusím nic řešit. Když je hezky, prostě vezmu děti a vyrazíme do lesa,“ říká Petr Janda. Trasu si ale moc vybírat nemůže, vedoucí kočárkového výletu je vždycky dcera Anežka. „Já už jen cupitám za ní,“ dodává se smíchem Petr Janda.

Výchovu dětí a vnuků hudebník striktně odděluje. „Jsem hodný rozmazlovací dědeček a přísný otec. U vnoučat se totiž nemusím podílet na výchově. Jenže teď doma proti velké dívčí převaze stejně nemám šanci,“ dodává kriticky.

Petr Janda se ani po květnové tragické smrti bubeníka Olympiku Milana Peroutky (†49) moc nezastaví. Prohlašuje, že bude v kapele minimálně do osmdesáti dělat všechno naplno. V nejbližší budoucnosti ale bude mít přednost rodina. „V létě pojedeme s manželkou Alicí a dcerami Anežkou a Rozárkou na Mallorku a pak na pár týdnů do našeho domku na Valašsko,“ plánuje Petr Janda.

V polovině srpna Olympic s novým bubeníkem Martinem Vajglem začne zkoušet písničky na novou desku. „V podstatě jsme permanentně na turné. Ještě jsme totiž neuzavřeli padesát let s kapelou,“ říká Janda. Skupinu teď čekají koncerty se symfonickým orchestrem a na podzim koncerty k novému albu.

-dad-


Přečtěte si také