TopStar

17. prosince 2017 00:08

Eminem konečně vydal album! Poslední?

Je to teprve pár hodin, co Eminem vydal své nové album! A že se na něj fanoušci těšili pořádně dlouho. Pětačtyřicetiletý rapper předvedl své deváté album a dal si pořádně načas. Album Revival vyšlo po celých 4 letech ticha. Pro nové tracky si interpret vybral ostrá a pro něj zásadní témata.

Zásadní témata, která ve svých písních Eminem řeší jsou závislosti, politika, boj se slávou, vztahy se svými dětmi a celkově generační vztahy a mnohá další. V devadesátých sev jeho tracích objevovaly převážně texty o negativních vztazích s jeho ženou Kimberly Ann Scott, se kterou byl ženatý hned dvakrát. Společně se někdejší dvojici narodila dcera Hailie Jade Scott. Nyní jednadvacetileté Hailie věnoval Eminem na svém albu hned tři písně. Zároveň se kál, že dříve ji ve svých textech zmiňoval jen kvůli honu za popularitou.

V mnohých písních z nového alba Revival jsou patrné náznaky, že právě tohle album se pro něj stane tím posledním. ‚‚Je možné si vrátit slávu, ale já nechci. Vydám tohle své poslední album a skončím s tím vším... Nejspíš by bylo nejlepší se od Shadyho odpoutat (Slim Shady je interpretovo alterego),“ tvrdí Eminem.

Eminemovy monology z posledního alba se podle kritiků podařily velmi intimně a precizně vyjadřují myšlenky zpěváka. Ve svých textech se hvězda hiphopové scény obrací ke svým dětem (mimo Hailie má rapper několik adoptovaných dětí) a prosí je o odpuštění. Vzpomíná, jak ležel v nemocnici a nacházel se mezi životem a smrtí. ‚‚Úsměv je super na fotku. Vždy buďte rádi a važte si toho, co máte. Budu tě milovat na věky a zůstanu v tvé mysli. Vím, že na mě nikdy nezapomeneš. Jen nebuď smutná, když si vzpomeneš,“ pronáší v jednom ze svých textů. Ke spolupráci na albu si rapper přizval mnohé kolegy ze showbyznysu. Společnost mu v písních dělá kontroverzní zpěvačka Pink, současná hvězda všech hitparád Ed Sheeran nebo hluboký a pronikavý hlas Skylar Grey, se kterou spolupracoval Eminem již dříve.

Sdílejte článek

Přečtěte si také