TopStar

15. června 2013 11:40

Blanka Konrádová

Eric Clapton: Místo koncertu operace

Slavný britský hudebník a zpěvák Eric Clapton musel kvůli zdravotním problémům zrušit plánovaný koncert ve Vídni. Je tedy dost možné, že ho neuvidíme ani 19. června na koncertu v O2 Aréně. Právě v Praze měl totiž Clapton turné zakončit.

Osmašedesátiletý zpěvák trpí hiátovou hernií (problémy se žaludkem) a je pravděpodobné, že bude muset podstoupit co nejdřív chirurgický zákrok.

Eric Clapton je považovaný za jednoho z nejlepších kytaristů na světě. Získal neuvěřitelných 17 cen Grammy. Magazín Rolling Stone ho dokonce v roce 2004 zařadil mezi nejlepší hudebníky v dějinách. Rock´n´rollovou síň slávy zdobí jeho jméno dokonce třikrát. Této pocty se mu dostalo jako sólovému umělci, členu skupiny The Yardbirds a hudebníkovi kapely Cream.

Rok 2004 byl pro Claptona úspěšný ještě z jednoho důvodu. Hudebník totiž převzal od britské královny Alžběty Řád britského impéria za přínos hudbě. Muzikant ale myslí i na potřebné. Poté, co se v roce 1998 vyléčil ze závislosti na drogách a alkoholu, založil na ostrově Antigua protialkoholové a protidrogové centrum Crossroads Centre, která pomáhá potřebným. Centru pak věnoval i výtěžek z prodeje svých sedmdesáti kytar.

-juf-

Sdílejte článek
Štítky hudební

Přečtěte si také