TopStar

31. května 2013 11:50

Blanka Konrádová

Etzler na tahu s reportérkami VIP zpráv!

Tak tohle zaskočilo i samotného Miroslava Etzlera. Tolik let leze po skalách a nakonec si přivodil závažný úraz na chodníku! Šlápl do výmolu a bylo to.

Pochroumanou nohu má Miroslav Etzler v sádře, ale i takto indisponovaný dorazil na degustaci vín z Vinařství Špillar. Ano, ano… to jméno není neznámé. Vinařství vlastní tatínek reportérky VIP zpráv FTV Prima František Špillar, a jak to u nich v Hodonicích u Znojma vypadá, mohli vidět i diváci populárního pořadu VIP Prostřeno!

Představitel kapitána Maška z populárního primáckého seriálu Cesty domů víno decentně ochutnával, a když skončila oficiální část večera, věnoval se reportérkám VIP zpráv. Lenka je pozvala všechny, protože jsou mimo jiné významnými odběratelkami vína Špillar.

Markéta Křivánková však měla obzvláštní privilegium, protože mohla sedět rozvedenému herci na klíně! Řeč se vedla hlavně o chlapech, což Etzler statečně protrpěl, víc ho ale bavila debata se Špillarovými o víně. A potěšilo ho, když byl pozván do jejich vinného sklípku.

Vinařství Špillar vyprodukuje ročně 15 000 litrů vína. Manželé začínali od nuly, nenavazovali na rodinnou tradici. Konečné chutě vína určuje pan Špillar, protože jeho manželka vůbec nepije! Když si ale není názorem jistý, rozhoduje paní Špillarová, jejíž odpočaté chuťové pohárky dokážou vzorky dokonale zhodnotit.

Zajímavé je, že jinak chutná víno ve sklípku a jinak „nad zemí“. Proto si ho pan Špillar odlévá do lahviček a poté, co první degustaci provede ve sklípku, vynese si vzorky do domu, a tam ji dokončuje.

Ivana Bachoríková

Vše o seriálu najdete Cesty domů ZDE


Přečtěte si také