TopStar

19. prosince 2013 10:37

Jana Fikotová

Exkluzivně ze šatny. Olympic zaválel v Lucerně a začíná od nuly (17 fotografií ze zákulisí)

Jen redakce Prima-Style.cz měla možnost navštívit skupinu Olympic v šatně. A to těsně před vánočním koncertem ve vyprodané Lucerně.

Nervozita, radost, ale i smutek se linul zákulisím jen pár minut před samotným vystoupením legendární kapely Olympic. „Všichni jsme se na dnešní koncert moc těšili. Dnešním dnem chceme začít úplně znovu,“ přiznal na úvod Petr Janda (71). Ani pro něho ani pro zbytek skupiny nebyl letošní rok příliš veselý. V květnu zemřel jeden ze členů Olympicu, bubeník Milan Peroutka, což všechny velmi zasáhlo.

Ne nadarmo se říká, že čas léčí. Během příprav na vystoupení to bylo ve tvářích všech členů kapely evidentně znát. „Chceme, aby všichni fanoušci dnes viděli velký návrat skupiny Olympic. Smutek ustupuje a s naším novým bubeníkem Martinem Vajglem přišla do kapely určitá naděje. Skvěle zapadl. Akorát by mohl víc pít,“ smál se frontman skupiny Janda při holení a úpravě svého zevnějšku.

„I když jsme “dědkové“, hraní nás pořád baví. Sil máme ještě hodně, a přestože jsme oslavili padesáté výročí naší kapely, rozhodně nehodláme odejít. S Martinem jedeme dál…“ uzavřel Petr, který se nezapomněl v zákulisí pochlubit i svou krásnou dcerou Eliškou.

V Lucerně kapela Olympic doslova zaválela. Nejmladšímu fanouškovi, kterého jsme potkali, bylo 12 let, a nejstaršímu úctyhodných 81 let. Aby také ne, když úplně první koncert se konal při premiéře pořadu Ondráš a big beat v divadle Semafor 11. listopadu 1963.

-juf-


Přečtěte si také