TopStar

26. dubna 2018 16:00

Ilona Blašková

Exkluzivní rozhovor s jedním z nejúspěšnějších DJů světa Chrisem Lakem

V Praze vystupoval jeden z nejúspěšnějších DJů Chris Lake, který byl přítelem nedávno zesnulého Aviciiho. Jaké jsou nástrahy povolání DJ´s, a jak se o tragické události dozvěděl?

Djing jak se zdá není jenom o slávě, párty, spoustě fanoušků a fanynek. Ale také o alkoholu a drogách, samotě a obrovskému stresu. O tom by mohl vyprávět velmi úspěšný a na Grammy nominovaný DJ Chris Lake, který koncertoval v Praze. Ten se před nebezpečím nástrah dokonce odstěhoval z Anglie do Ameriky. „Úspěch nebyl můj záměr. Hlavní je pro mě hudba a propojení s fanoušky. Je zvláštní, že se v Evropě, na rozdíl od Ameriky, úspěch nepromíjí. A tak pokud jsem chtěl dosáhnout svého snu, tak jsem musel tam,“ prozradil DJ.

Chris zavzpomínal i na DJ Aviciio, který před pár dny zemřel v Ománu. O příčině smrti se stále spekuluje. Mohly za to drogy a alkohol nebo Aviciiho podlomené zdraví? „Je to strašný. Byl tak mladý. Dozvěděl jsem se o tom při cestě do Prahy. Ta SMSka mě doslova zdrtila. Myslel jsem na to celou cestu a vybavoval si naše první komunikace přes messenger. To ještě Facebook nebyl. Posílali jsme mu tehdy naše první dema. Pak jsme se často potkávali na koncertech a v klubech. Byl to úžasný chlap plný elánu. Bohužel prohrál boj se svým zdravím,“ zavzpomínal DJ.

Chris také promluvil o nástrahách DJingu. Největším strašákem všech DJů je paradoxně samota, stres a nulový osobní život, tzv. život v kufru. „Je to hlavně o člověku, kus od kusu. Každý to má jinak. V téhle branži je spousta alkoholu a drog zadarmo. Je to skoro všude. V tom fyzickém náporu je těžké odolat. Člověk si to musí srovnat v hlavě sám. Ale větší zápřah je cestování. To unavuje tělo neskutečně. A když nemáš fyzičku a naopak žiješ zhýrale, nemáš šanci to ustát,“ řekl Chris.

Není žádným tajemstvím, že Chris Lake je štastně zadaný. A tak nás zajímalo, jak to zvládá v partnerství. „Moje žena je zpěvačka. Já byl single dlouho a už jsem si užil dost. Nejlépe se cítím doma se svou manželkou. Nebo ve studiu. To je můj smysl života – hudba a láska,“ prozradil.

V naplněném pražském klubu si Chris české publikum užíval do sytosti a to prý i kvůli tomu, že se k nám velmi rád vrací. I když je to od jeho domova pořádná dálka. „Praha je úžasná. Jsem tu sice po čtyřech letech, ale moc rád se sem vracím. Jsou tu úžasní lidé a krásné ženy. Poprvé jsem tu byl, když jsem žil ještě v Anglii. Teď když jsem v Los Angeles, je to trochu komplikovanější,“ řekl známý DJ.

DJ Chris lake by měl být vzorem všech těch, kteří se se svými démony pořád perou. DJ který ví, co chce. A dělá to moc dobře!

Sdílejte článek