TopStar

4. července 2013 14:10

Denisa Nováková

Exprezident Klaus outsiderem: Jak to snášel?

Od letošního března není Václav Klaus (72) prezidentem České republiky a pomalu si musí zvykat na fakt, že pozornost na sebe strhávají jiní. Jak při své pověstné ješitnosti snáší pokles zájmu?

Pozorovali jsme Václava Klause během jeho dvoudenní návštěvy Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Zdá se ale, že svou novou roli „důchodce“ bere s úsměvem.

Do Varů jezdí Václav Klaus rád, s prezidentem festivalu Jiřím Bartoškou jsou přátelé. Pan exprezident miluje také zdejší tenisové a golfové hřiště. Filmový festival nevynechal ani letos, a dokonce zašel na kávu i na kolonádě. Byl v dobrém rozmaru a v letním, perfektně padnoucím šedomodrém obleku vypadal velice dobře.

Zatímco v předchozích letech byl Václav Klaus v roli prezidenta republiky středem pozornosti, letos se ani v rámci zahajovacího ceremoniálu neprošel po červeném koberci. Vlastně udělal dobře. Všichni muži totiž zůstali v hlubokém stínu hollywoodské hvězdy Johna Travolty.

Livii Klausovou tak místo manžela na zahájení doprovodil šestnáctiletý vnuk Vojtěch, který si tak odbyl první oficiální společenskou premiéru.

Bývalý prezident do Karlových Varů dorazil až v pondělí a zdržel se jen do následujícího dne. Za pár dní už Klaus zamíří do italské Sieny na mezinárodní ekonomickou konferenci.

Václav Klaus se v současné době věnuje především odborným přednáškám, které mu mimo jiné slušně vydělávají na živobytí. Proslýchá se, že honorář za jeho přednášku překračuje hranici dvou set tisíc korun.

Nejvyšším státním představitelem, který se objevil ve Varech, byla předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová. Bohužel se asi nestihla poradit se stylistou, a tak v lesklých vzorovaných šatech neurčitého střihu sama sobě přidala kila i roky!

-jan-


Přečtěte si také