TopStar

12. června 2018 16:00

Ilona Blašková

Fecal Matter – hodně bizarní duo původem z Montrealu

Některé páry se hledali, až se našli. A je asi fuk, kolik těm lidem je. Máme pro vás jeden bizarní příklad. Bizarní duo původem z Montrealu považuje provokaci za své poslání a daří se jim to výborně.

Dvaadvacetiletá Hannah a čtyřiadvacetiletý Steven se dali dohromady před dvěma lety na módní škole. A skrze tento obor i nadále komunikují s okolním světem. Jen je jejich jazyk poněkud odlišný. „Jsme zahlceni informacemi, jak se máme chovat, jak se máme oblékat, jak se máme dívat na svět a to je pro nás výzva. Trh je plný značek, které nemají žádný význam. Nepomáhají životnímu prostředí. Nepomáhají ničemu. My se na tyto problémy zaměřujeme a snažíme se s nimi prostřednictvím módního průmyslu něco dělat,“ prozradila Hannah.

Bizarní protézy na nohou, oblečení inspirované viktoriánskou érou, make-up na pomezí pohádky a noční můry. Ale nenechte se zmást, tohle prý není kostým. Je to nikdy nekončící performance. „Je to náš způsob manipulace, protože tohle jsme my. Není to něco, co si oblékneme a jdeme ven, je to náš život,“ řekl Steven. „Většina lidí nás vnímá jako herce, umělce. Ale já to tak nevidím. Od řidiče autobusu až po účetní, každý svým způsobem neustále hrajeme nějakou roli ve společnosti,“ dodala partnerka.

Takže jestli se vám na tuhle dvojici někdy podaří narazit, už budete vědět, že se zkrátka jen snaží svět udělat lepším místem. Kromě boje za plýtvání, vykořisťování dětí a záchrany životního prostředí, zastávají názor, že si nikdo nezaslouží být ponižovaný za to, že je jiný. A to je vlastně dost hezká myšlenka.

Sdílejte článek

Přečtěte si také