TopStar

8. prosince 2014 21:48

Fenomenální Karel Gott vyprodal O2 Arénu: Proč se zdravotníci strachovali zbytečně?

Jedenáctý, poslední koncert velkolepého Turné 2014, s přehledem odzpíval v pondělí večer v nadupané pražské O2 Aréně Karel Gott (75). Koncert si nenechala ujít celá řada celebrit, celé turné bylo beznadějně vyprodané.

Karel Gott vstupuje na scénu, zahajuje koncert a publikum má okamžitě v hrsti... V tu chvíli zdravotník, který drží službu vedle pódia (a já stojím hned vedle něho) obdivně pronese. "Teda... Zahrává si, to je nářez. Neuvěřitelný!" Užasle zpěváka pozoruje. "Kolik mu je let?" Ptá se okolí a odpověď je stejně jedno, protože Karel Gott právě zpívá svůj hit Být stále mlád a je jasné, že jestli na někoho z dvanácti tisíc lidí v O2 Aréně pasuje text, tak je to především on sám. "Myslím, že co se týče Karla Gotta určitě nebudeme potřeba," konstatuje zdravotník.

Na koncert do O2 Arény přijeli fanoušci z celé Evropy – víc samozřejmě fanynek. "Chodím na Karla čtyřicet let," svěřuje se Naděžda, která dorazila s kamarádkou z Moskvy. Má pláč na krajíčku. "V létě máte v Praze krásné květiny, ale teď jsme nenašly žádnou dost krásnou." Něděžda s kamarádkou si nenechaly ujít už páteční koncert v O2 Aréně minulý týden. "Tolik ho milujeme," přiznávají a alespoň tyhle dvě dámy neřeší, že se Karlovi třpytí na ruce snubní prstýnek a občas pošle z pódia dolů milý pohled na svůj půvabný rodinný trojlístek – manželku Ivanu a dcery Charlottku s Nellinkou.

Publikum je různorodé, od dětí přes teenagery až po starší ročníky. Nechybí v něm ani rodiče krásné zpěvačky Olgy Lounové. "Naši jsou úžasní, přinesli si plyšové medvědy," usmívá se štíhlá kráska s očima víly, kterou si Karel Gott společně se zpěvákem Radkem Bangou (Gipsy.cz) pozval jako hosty. "Dala jsem téhle nabídce přednost absolutně před vším ostatním," říká Olga (více v zítřejším rozhovoru).

Účinkuje až ve druhé půlce koncertu, tak se v té první alespoň dívá v zákulisí a chvilku nepostojí. Tančila už na odpolední zkoušce, která byla sama o sobě zážitek. Důkaz toho, že je Karel Gott absolutní profesionál, sršící energií. "Zatím jsem nepřišla na to, odkud ji bere," směje se Olga a dodává: "Hlavně je strašně krásný u toho být." To podepisujeme. A podtrháváme...

Koncertů bylo celkem jedenáct. Šňůra začala 27. října v Žilině a skončila v pondělí v O2 Aréně. V hledišti nechyběl třeba Gottův dlouholetý přítel a kolega Ladislav Štaidl se synem Arturem, moderátor Leoš Mareš, zpěvačka Monika Absolonová...

FOTOGALERIE, ve které uvidíte ekluzivní záběry ze zkoušky, fanynky, které přiletěly zdaleka, postupně se plnící O2 Arénu a další snímky ze zákulisí koncertu:

V prodeji byl i charitativní kalendář FTV Prima. Ten si ostatně můžete stále koupit, je plný náherných fotografií našich hvězd, zachycených objektivem Ondřeje Pýchy:


Přečtěte si také