TopStar

26. ledna 2015 13:20

Táňa Sáblíková

Film o scientologické církvi, Tomu Cruisovi a Nicole Kidman: Opravdu horké zboží!

Natočit film z prostředí scientologické církve se zaměřením na rozpad manželství Toma Cruise a Nicole Kidman bylo opravdovým riskem! Ten se ale vyplatil a film Going Clear: Scientology and the Prison of Belief je asi nejočekávanějším filmem roku 2015!

Režisér Alex Gibney zfilmoval knihu Lawrence Wrighta a svůj počin představí na filmovém festivalu Sundace 2015. Očekává se, že jeho dílo vyvolá mnoho reakcí a to nejen u filmových kritiků, ale právě i u lidí z řad scientologické církve. Již autor předlohy spisovatel Lawrence Wright se nechal pro New York Times slyšet, že mluvil s hodně vysoce postavenými lidmi, kteří byli stoupenci scientologické církve, ale nakonec z ní vystoupili. „Jsem opravdu šťastný, že jsem se s nimi setkal a že byli ochotni o poměrech v církvi otevřeně mluvit.“

A na co tedy můžeme těšit? V Gibneyho snímku jsou zveřejněny taktiky zastrašování, kterým musel čelit Tom Cruise – důvod byl jen jeden, měl se rozejít s Nicole Kidman. A to z důvodu toho, že byla vychovávána jako katolička a Toma Cruise mezi lety 1992 a 2001 měla přesvědčovat, aby se scientologické církve odešel.

Tom Cruise se s Nicole Kidman rozvedl v roce 2001 a následně začal být více aktivní právě v církvi. Film natočený podle skutečných událostí tak bude jistě zajímavou podívanou, kterou bychom si neměli nechat ujít! Doufejme tedy, že se dostane i do našich kin!

Sdílejte článek