TopStar

7. července 2018 11:57

Film se jim stal osudným: Herci, kteří hráli v hororech a hned poté sami zemřeli

Tak z tohoto jde skutečně mráz po zádech! Připomeňme si filmy, které se staly jejich hlavním hrdinům osudovými. Jako by je natáčení ve filmech hrůzy proklelo a oni tak museli zemřít.

Prokletí ‚‚Poltergeistu‘‘ (1982)

Snímek Poltergeist bývá označován za prokletý. Během šesti let zemřeli hned čtyři herci, kteří si ve filmu zahráli. První tragédie se přihodila dvaadvacetileté herečce Dominique Dunne. 30. října roku 1982 večer si zkoušela jednu ze scén Poltergeistu 2 ve svém domě v Los Angeles. Tou dobou se u ní zastavil její bývalý přítel John Sweeney. Začali se hádat a dívka navrhla, aby se o tom pobavili raději venku. Tam na ni John zaútočil a pokusil se ji uškrtit. 4. listopadu herečka zemřela na následky komatu. Vrah si vysloužil pouhých šest let.

Šedesátiletý Julian Beck, který ztvárnil filmového kněze zemřel na rakovinu roku 1985 - jen několik měsíců před dokončením natáčení druhého dílu. Natáčecí tým se rozhodl snímek dotočit a našel Beckovi dvojníka.

Roku 1987 zemřel 53letý Will Sampson. Poněkud absurdní na celé situaci je fakt, že herec skonal na srdeční zástavu jen dva měsíce před plánovanou operací srdce. No a nakonec maličká Heather O'Rourke, která zemřela na infarkt. Dívce bylo pouhých 12 let.

V době natáčení třetího pokračování děsivého filmu začaly hořet kulisy a na následky tragédie se několik desítek pracovníků dostalo s popáleninami do nemocnice. A aby toho nebylo málo, došlo ještě k jedné děsivé události. Herečka Zelda Rubinstein v jednu chvíli pocítila, že do ní někdo strčil a ztratila rovnováhu. Zabolelo jí u srdce. A o pár hodin později se dověděla, že jí zemřela matka. Herečka si je jista, že do ní strčila její již zemřelá matka.

Brandon Lee - Vrána (1994)

Při natáčení snímku Vrána došlo na place hned k několika nešťastným událostem včetně požáru. Ale smrt hlavní role Brandona, syna Bruce Leeho, šokovala veškerou společnost. 31. března 1993 končilo natáčení děsivého filmu scénou, kdy Brandona zabíjí jeho soupeř. Osudovým bylo, že do revolveru, ze kterého soupeř střílel se dostal ostrý náboj. Ten herce smrtelně ranil do břicha. Brandonovi bylo 28 let.

Hercova matka zažalovala filmovou společnost za nepozornost a soudní proces vyhrála. Druhý herec obviněn nebyl, ovšem to ho nezachránilo před hlubokou doživotní depresí. Brandon ovšem nebyl jediný, kdo při natáčení zemřel. Marc Akerstream, který se staral o triky a kulisy zemřel na následky zranění hlavy.

Queen of the Damned (2002)

Roku 2001 si RnB zpěvačka Aaliyah zahrála hlavní roli v upírském hororu. Její hrdinka, královna Akasha ve finále umírá a rozpadá se v prach. Sama zpěvačka zemřela pouhý měsíc po skončení natáčení. Společně se svým týmem skonala při katastrofickém pádu letadla, když se vracela z natáčení klipu Rock the Boat na Bahamách. Film vyšel půl roku po zpěvaččině smrti.

Vymítač ďábla (1973)

Čtyřiapadesátiletý herec Jack MacGowran zemřel hned po dokončení natáčení na srdeční zástavu. Později postihl stejný osud rodinu herečky Mercedes McCambridge. A roku 1987 zavraždil její syn svou ženu i syna a poté spáchal sebevraždu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také