TopStar

19. září 2018 09:00

Markéta Škorňová

Film Všechno bude, se popere o Oscara!

V kategorii nejlepší cizojazyčný film, který bude bojovat o slavnou sošku Oscara, byl zvolen snímek Všechno bude. Film režiséra Olma Omerzua získal už několik významných ocenění, není proto divu, že se na něm shodli i členové České filmové a televizní akademie.

Dostane se snímek Všechno bude do užší nominace na Oscary? Šanci rozhodně má. Získal již několik cen, mezi nimi například cenu za nejlepší režii na letošním mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech. Hlasovalo se v první polovině září a podle České filmové a televizní akademie (ČFTA) za nominovaným snímkem skončily filmy Domestik, Jan Palach, Toman či Úsměvy smutných mužů.

Všechno bude je film česko-slovinsko-slovensko-polské koprodukce. Pojednává o road movie dvou nedospělých kluků, kteří se sami vydávají na cestu autem napříč celou republikou. Hlavní postavy ztvárnili neherci Tomáš Mrvík a Jan František Uher, kterým koučovala talentovaná česká herečka Eliška Křenková. I ona si ve filmu zahrála.

Sám talentovaný režisér Olmo Omerzu pochází ze Slovinska a k režisérskému křeslu ho to táhlo už od dětství. Vždyť svůj první krátký film natočil, když mu bylo teprve třináct let! V Čechách absolvoval pražskou FAMU a jeho první filmový debut je drama Příliš mladá noc, za které byl v roce 2012 oceněn na Cenách české filmové kritiky cenou Objev roku.

Kdo se dostal do nejužších nominací na Oscary, se dozvíme 22. ledna. Velká oscarová noc se poté uskuteční 24. února 2019.

Sdílejte článek

Přečtěte si také