TopStar

1. března 2019 11:00

FILMOVÉ OKÉNKO: Nasvalovaný bouřlivák Jason Momoa! Jak se vám líbil?

Aquaman, společenský neohrabanec, kterého jsme mohli spatřit už ve filmu Batman vs. Superman nebo později v Lize spravedlnosti, ovládl atlantské hlubiny ve stejnojmenném trháku od studia DC Films. Snímek, trvající něco málo přes dvě hodiny, od zkušeného režiséra Jamese Wana, pozitivně překvapil nejen diváky. Uspěl také u kritiků, kteří především oceňují herecké výkony v podání charismatického Jasona Momoa a půvabné Amber Heard. No a čím si získal tento vodní supe

Aquaman, svým jménem Arthur Curry (Jason Momoa) je tak trochu míšenec. Z matčiny strany to je Atlanťan s nárokem na trůn, zatímco ze strany otce to je „pouhý“ člověk. Jeho matka a zároveň atlantská královna (Nicole Kidman) musela svou rodinu opustit, svým křížením se s lidmi ji atlanťané zavrhli a odsoudili k popravě a jedině svým odchodem mohla rodinu ochránit. Poté, co Aquaman vyrostl, bez sebemenšího vědomí o Atlantidě, přichází za ním princezna Mera (Amber Heard) a královský poradce Vulko (Willem Dafoe), ve snaze zabránit válce, o kterou usiluje právě bratr hlavního hrdiny král Orm (Patrick Wilson).

Filmové kritiky si mimo povedené herecké obsazení snímek získal vizuální podívanou v podobě mytické Atlantidy. Mořský svět plný bájných tvorů počínaje od obrněných mořských koníků až po bubnující chobotnice se podle některých dokonce rovná s bájnou Pandorou ze snímku Avatar. Navíc kromě vtipu, který filmový komiks rozhodně nepostrádá, se divák dočká i pár lekaček, o které se postaral právě malajsijský režisér, který má zkušenosti s horory jako je Saw nebo Insidious.

Podle mého názoru je negativní stránkou filmu ne zcela originální a velmi předpovídatelný děj, který nápadně připomíná legendu o králi Artušovi. I v tomto příběhu se totiž hlavní hrdina vydává hledat mocnou zbraň, díky které naplní svůj osud a stane se králem. Spor mezi bratry na druhou stranu připomíná snímek Thor od konkurenčního Marvelu, ve kterém se hlavní hrdina také utkává se svým nevlastním bratrem. Má kritika se také vztahuje na romanci mezi hlavními hrdiny, která je podle mě lehce nucená. I když jde o klasický blockbuster nasázený jedním vizuálním efektem za druhým, myšlenka i zpracování si za mě vyslouží krásných 8 hvězd.

Autor: Martin Rodigari

Sdílejte článek

Přečtěte si také