TopStar

16. března 2018 09:00

Fitness blogeři, kteří vypadají v 60 o desítky let mladší!

Láska a sport se neohlíží na věk. Blogeři, které vám představíme, se v polovině svého života rozhodli být ve formě, a i když je jim už přes 60, málokdo by jim tento věk tipl. Jdeme se na ně mrknout.

Wendy Ida (65)

Tato fitness trenérka se díky svým úspěchům dostala i do televize a dnes je úspěšnou moderátorkou. Ke sportu se Wendy dostala kolem čtyřicítky, když se rozešla se svým tehdejším milým. Právě tréninky jí pomohly vypořádat se se stresem, který prožívala, když přišla o nejbližší osobu.‚‚Když říkám, kolik mi je let, nikdo mi nevěří a chce vidět můj průkaz totožnosti. Říkají mi, že vypadám na 30. Když jsem trénovala 22letou mládež, mysleli si, že jsem jejich vrstevnice. Pokaždé, když mě někdo vidí s mou dcerou, myslí, že jsme sestry,‘‘ přiznává.

Za 20 let zhubla Wendy o 35 kilogramů a stala se úspěšnou a realizovanou ženou. Jak ona sama přiznává, získat perfektní figuru se jí podařilo díky vybalancovanému stravování a sportu. Tréninku věnuje Wendy každý den minimálně 2 hodiny a tvrdí, že věk na to nemá žádný vliv. Pokud žijete zdravě, není pro vás pár hodin cvičení ničím náročným. Spřátelit se se sportem je tedy načase co nejdříve. ‚‚V 60 vaše tělo nefunguje tak, jako ve 20. A všechny tuky se odkládají do břicha a na zadek.‘‘

Ellen Ector (65)

Fitness trenérka a zakladatelka společnosti, která se orientuje na prodej čerstvých šťáv a smoothie. Není to tak dávno, co byla Ellen státní zaměstnankyní, ale v roce 2009 se rozhodla kardinálně změnit svůj život k lepšímu. Matka 5 dětí a babička 4 vnoučat dala výpověď, začala sportovat a stala se trenérkou v posilovně. V dnešní době je vlastníkem sítě sportovních komplexů a společnosti na výrobu šťáv a smoothie.

Nemusíte letět až do Spojených států, abyste dostali pár lekcí od Ellen. Na svém Instagramu zveřejňuje Ector dennodenně cviky, které jsou lehce realizovatelné i doma. Jak trenérka přiznává, zůstat v dobré formě jí pomáhá nejen cvičení, ale i zdravá a vyvážená strava, kterou dodržuje. ‚‚Nedělejte ze svého těla odpadkový koš, jezte správně,‘‘ poučuje na svých sociálních sítích Ellen.

Ernestine Shepherd (81)

Kulturistka a fitness trenérka se v roce 2010 dostala do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší žena světového bodybuildingu. A jak se babička ke sportu dostala? Jednou se vydala se svou sestrou koupit plavky a tehdy byla 56letá Ernestine hluboce zklamaná, když se viděla v zrcadle. Její postava nebyla dost štíhlá a vypadala spíše na 70. Nejdříve se žena začala věnovat pravidelným procházkám a aerobicku, poté začala běhat a navštěvovat fitko. Časem se ona i její sestra rozhodly uchytit v bodybuildingu a účastnily se všemožných soutěží. Její sestra ovšem velmi záhy zemřela a Ernestine upadla do deprese. I přesto v sobě našla odhodlání a ke sportu se vrátila.

‚‚Vždy, když cítíš, že to není ono, vezmi tenisky, jdi z domu a běhej,‘‘ radí Shepherd. Podle jejích slov je zásadní životní motto mít pevně daný režim. Přiznává, že nechodí spát později než v 10, vstává ve 3 ráno a medituje. Pak jde běhat a přechází k zásadní části cvičení. Co se stravy týče, tak upřednostňuje vaření na páře a zapékání, smažené věci nejí vůbec.

Ernestine uznává, že ve svých 81 letech má stále velmi mnoho nápadníků a samozřejmě, že je jí to příjemné. Její muž Collin je z toho nesvůj, ale Ernestine tvrdí, že je to jediný muž jejího života.

Sdílejte článek
Štítky zdravá strava sport fitness blogeři

Přečtěte si také