TopStar

12. července 2018 11:41

Ilona Blašková

Fotbalista Cristiano Ronaldo po devíti letech opouští Real Madrid!

Mistrovství světa ještě není u konce, ale největší fotbalové překvapení léta je na světě už teď! Jeden z nejlepších hráčů světa Cristiano Ronaldo přestupuje po devíti letech z Realu Madrid do Juventusu Turín! Španělé pláčou, Italové bouchají šampaňské.

„Věřím, že nadešel čas, abych otevřel novou kapitolu svého života a to je důvod, proč jsem požádal klub o můj přestup. Cítil jsem to tak, že to mám takhle udělat, stejně tak jako prosím naše fanoušky, aby mě pochopili,“ prohlásil Ronaldo.

Těmito slovy potvrdila španělská fotbalová modla svůj přestup do Itálie. Po devíti letech opouští Real Madrid, do kterého tenkrát přišel jako nejdražší hráč světa za 94 milionu eur, tedy necelé dvě a půl miliardy korun z anglického Manchesteru United. Tohohle kaufu ale skutečně španělský klub litovat nemusí. Během svého angažmá odehrál útočník celkem 438 zápasů, při kterých nastřílel neuvěřitelných 451 gólů. Za jeho éru Real čtyřikrát vyhrál Champions League, získal dva mistrovské tituly v lize, dva španělské poháry a třikrát zvítězili na Mistrovství světa klubů. „Roky v Realu Madrid a ve městě Madrid byly ty nejšťastnější mého života. Cítím obrovskou vděčnosti tomuto klubu, k fanouškům i celému městu,“ pochvaloval si fotbalista.

Ronaldo je známý nejen díky svým kouzelným nohám, ale i díky svojí image. Má se rád a nestydí se za to. Na sociálních sítích sdílí hodně ze svého soukromí. Má čtyři děti, z toho tři porodila náhradní matka a nejmladší dceru jeho současná přítelkyně. Fanoušci si z něj často dělají srandu díky vytahování jeho trenek. V červnu byl odsouzen za neplacení daní ke dvěma letům vězení. Vzhledem k čistému trestnímu rejstříku ale za mříže nemusí a byla mu vyčíslena pokuta na půl miliardy korun.

Spekuluje se, že možná i soud byl jedním z důvodů, proč Bílý balet opouští. Juventus za jednoho z nejlepších současných hráčů světa zaplatí více jak tři miliardy korun. Ročně by pak měl fotbalistovi vyplatit 780 milionů korun. Ronaldu by si tak měl o 225 milionů polepšit.

Tlak na něj ale bude obrovský. Juventus sice v Italské lize vládne, ale vytoužený titul Ligy mistrů nezískal už 22 let. Právě k vytouženému stříbrnému poháru by mu měl rodák z Madeiry pomoct. Ale! Ve 33 letech je Ronaldo na vrcholu, a tak otázkou je, jak dlouho se na něm ještě dokáže udržet.

Sdílejte článek