TopStar

10. srpna 2018 13:22

Ilona Blašková

Fotograf Robert Vano má novou výstavu, která bojuje za manželství osob stejného pohlaví!

Fotograf celebrit. Fotograf, kterého proslavili fotky mužů a také bojovník za práva homosexuálů. To je Robert Vano. Na hlavním nádraží v Praze otevřel výstavu, která bojuje za manželství osob stejného pohlaví.

Robert Vano se nikdy netajil tím, že je gay. Ale možná málokdo ví, že tento světoznámý fotograf začínal jako vizážista. A rukama mu prošli opravdu hvězdné obličeje. „Já jsem líčil Marlene Dietrich na jejím posledním koncertě ve Philadelphii v roce 1971. A to nikdo nepřekoná, protože mně bylo dvacet a jí asi sto,“ řekl s úsměvem.

A hvězdné tváře i těla se Robertu Vanovi střídali i před objektivem. „To byl Michael Douglas nebo třeba Rod Stewart. Ale oni tenkrát byli také mladý. Nejlepší byli sportovci a nebo baleťáci. Ti měli super tělo a byli disciplinovaní. Nemusel jsem na ně čekat a udělali, co jste jim řekli,“ prozradil Vano. Jsou dneska chlapi jiní? „Myslím si, že mají víc tam tu něžnost,“ odpověděl fotograf.

Focení lidí, kteří nevzdali svůj boj za práva gayů a lesbiček bylo pro Roberta velkým zážitkem. Výstavu fotograf slavnostně zahájil v první den festivalu Prague Pride a svými snímky bojuje za manželství osob stejného pohlaví. „Každý člověk by měl mít stejná práva. To registrované partnerství už je dost starý. Měli bychom pokročit dál,“ tvrdí Robert Vano.

A mimochodem, ať tak nebo tak, láska je všude stejná. „Jestli se vám ten muž kouká do očí a směje se všem vašem blbým vtipům, tak vás miluje,“ řekl se smíchem.

Sdílejte článek