TopStar

20. června 2018 11:40

Ilona Blašková

Frontman kapely Chinaski Michal Malátný přiznává obavy ze setkání s bývalými členy

Je to už půl roku, co musela skupina Chinaski vyjít s pravdou ven a přiznat svůj rozklad. Michal Malátný má sice radost z toho, jak to kapele šlape v novém složení, ale zároveň přiznává obavy ze setkání s jejími bývalými členy. Třeba někde na festivalu. A dojít by prý mohlo klidně i na pěsti.

Už se potkali s některým z kluků, nebo tě to ještě čeká? „Zatím jsme se nepotkali. Sám nevím, jaký to bude. Ale jak k tomu přistoupím? No, normálně. Dneska možná potkám našeho basáka, protože naše dcery mají společného učitele piana a mají přehrávky. Tam se asi potkáme. Doufám, že to bude v klidu,“ řekl frontman kapely Michal Malátný.

Potřebují si něco říct? Pozdraví se vůbec? Nebo se budou jen míjet očima? „Rozhodně se nikomu vyhýbat nebudu. Uvidíme. Je to těžký. Zatím jsem nikoho z kluků nepotkal. Sám jsem zvědavý. Už jsme velcí kluci, kteří se ničeho nebojí. Myslím si, že nikomu nic nedlužím. A nikdo nic nedluží mně. Prostě se stala taková věc. To se v kapelách stává. Snad to kluci mají podobně,“ reagoval Michal.

Chlapi si to vyřizují slovně nebo ručně. Myslí si, že by mohlo dojít i na pěsti? „Snad ne. Ale ani to se nedá vyloučit. Možná, že to v někom za ten půl rok uzrálo a řekne: Dobře, tak mu jí napálím a tím budeme srovnaný. Tak možná jo. Ale já jsem chodil pár let na box, tak se umím bránit,“ prozradil zpěvák.

Nový člen kapely, bubeník Lukáš Pavlík, už má svůj křest ohněm za sebou. Potkal se s Marpem, kterého znal ještě z dob, kdy hrával s Ewou Farnou. „Normálně jsme se pozdravili. Nikdy to není příjemné, ale život jde dál,“ řekl muzikant.

A život jde dál i s novým složením skupiny Chinaski. Michal z ní má radost, i když všechny začátky jsou těžké a trochu drhnou. „To se nedá uspíšit. Ten čas se musí odžít. Ale zároveň jsme vyměnili i techniku a to zatím drhne strašně. Poslední koncert na Staromáku jsme málem nezačali hrát. Trápí mě to, protože jako kapela jsme byli nabuzený a připravený. No, a když se chceš v Praze ukázat, jak ta nová kapela šlape, tak půlka věcí nefunguje. Na léto to vychytáme. Těším se,“ práskl Malátný.

O prázdninách si Chinaski spolu s Tomášem Klusem, Pokáčem nebo skupinou UDG zahrají na rodinném festivalu na přehradách Slapy a Vranov, kam zřejmě přivezou i své vlastní rodiny. Kšeftů je i pro zbrusu nové Chinaski naštěstí pořád dost. „Máme pořád svou cenu. Samozřejmě počítal jsem s tím, že kapelu tou změnou můžu poslat ke dnu. Ale říkal jsem si, že to za to stojí. Už nechci dál žít v tomhle stereotypu. Riskli jsme to, poptávka je a honoráře jsou stejný. Všechno je pro mě v pořádku. Uvidíme, jak to vydrží,“ uzavřel.

Sdílejte článek
Štítky Chinaski

Přečtěte si také