TopStar

31. července 2015 22:00

Tereza Javorová

GALERIE: 7 slavných osobností, které byly adoptované. Kdo vyrůstal bez maminky a táty?

Vyrůstali bez maminky a táty. Tedy alespoň těch pokrevních. Těchto sedm celebrit to neměli od dětství úplně jednoduché. Kdo mezi ně patří?

Steve Jobs

Zakladatel společnosti Apple se narodil v roce 1955 a ihned ho adoptovali Paul a Clara Jobs, kteří sami nemohli počít miminko.

Marilyn Monroe

Herečka se narodila 1. června 1926 Normě Jeane Morteson, která se však potýkala s psychickými a finančními problémy. Proto malou Marilyn dala do pěstounské rodiny, kde holčička žila až do svých 7 let. Pak si ji nakrátko opět vzala matka, ale brzy si Marilyn musela vzít do péče matčina nejlepší kamarádka Grace McKee. Marilyn v rodině Grace ale dlouho nepobyla a byla poslaná do sirotčince.

Nelson Mandela

Politik a bojovník za mír byl adoptovaný vůdcem kmenu a jeho manželskou v devíti letech. Krátce potom, co jeho biologický otec zemřel.

Nicole Richie

Nicole žila u slavného zpěváka Lionela Richieho od svých tří let a adoptoval ji v jejích devíti letech. Její pokrevní rodiče jsou muzikant Peter Michael Escovedo, který s Lionelem nějakou dobu koncertoval, a Karen Moss. Nicole později řekla, že její biologičtí rodiče jsou s Lionelem přátelé.

John Lennon

Zpěváka skupiny Beatles vychovávali a adoptovali jeho teta a strýc. Johnův biologický otec byl totiž v armádě, kterou nehodlal opustit a jeho matka utekla s jiným mužem.

Bill Clinton

Otec bývalého prezidenta USA zemřel, když Billovi byly tři měsíce a jeho matka se odstěhovala do New Orleans, kde studovala na zdravotní sestru. O Billa se tedy starala jeho babička s dědou, a když se pak Billova matka vrátila, našla si nového muže Rogera Clintona, který Billa adoptoval.

Ice T

Slavný rapper se narodil v roce 1958, ale jeho matka bohužel zemřela na infarkt, když mu bylo teprve osm let. O čtyři roky později pak na selhání srdce zemřel i jeho otec. Adoptovaly ho jeho tety.

Sdílejte článek

Přečtěte si také