TopStar

22. června 2015 11:19

GALERIE: Legendárního detektiva Kojaka oživí rychlý a zběsilý Vin Diesel. Bude vypadat takhle?

Holá hlava, lízátko a neúnavný smysl pro spravedlnost - takový byl detektiv Kojak. Teď navíc dostane svaly, hlášky a pořádný balík výbušné akce.

Detektiv Kojak zažije znovuzrození. Podobně jako další proslulý detektiv Sherlock Holmes se navíc přesune do současnosti a asi i trochu změní žánr. Role, kterou měl dosud každý spojenou s Telly Savalasem, se totiž ujme akční pořízek Vin Diesel.

Půjde o vysokorozpočtový celovečerák, jehož scénáře se chopil britský scénárista Philip Gahtwhorne. Převzal ho po bondovských scénáristech Nealu Purvisovi a Robertu Wadeovi, jejichž verzi teď bude přepisovat. Otázka je, zda ji vylepší, protože sám má zatím zkušenosti jen z britských televizních seriálů. Momentálně pracuje taky na scénáři k nové verzi thrilleru Kostka.

Původní Kojak běžel na obrazovkách v letech 1973-1978, na československých i českých obrazovkách byl reprízovaný mnohokrát. Poručík z Manhattanu prosul břitkými hláškami, které trousil z úst, v kterých rád nosil lízátko. Herec řeckého původu Telly Savalas získal za roli Kojaka taky cenu Emmy nebo dva Zlaté glóby.

Co myslíte, bude Vin Diesel dobrý Kojak?


Přečtěte si také