TopStar

2. října 2015 16:14

Michal Chalupa

GALERIE: Lubomír Lipský je po smrti: Ať žijí duchové!

Ve filmech a v televizi ztvárnil desítky rolí. Když se řekne Lubomír Lipský, každému z nás se okamžitě vybaví alespoň jedna z nich. Dnes zemřel v Thomayerově nemocnici v úctyhodných 92 letech.

Herectví bylo jeho životem. Pocházel z pelhřimovské ochotnické rodiny. Na divadelních prknech stál už jako dítě. Jako dvaadvacetiletý byl jedním ze zakladatelů Divadla satiry. Od padesátých let minulého století byl členem souboru Městských divadel pražských a později vystupoval v Divadle ABC.

Proslavila ho i filmová tvorba. Asi nejslavnější je Šest medvědů s Cibulkou, Čtyři vraždy stačí, drahoušku a dalšími nezapomenutelnými rolemi je děda Potůček ze seriálu Tři chlapi v chalupě, nebo vedoucí samoobsluhy Jouza z filmu Ať žijí duchové.

Lubomíru Lipskému se dařilo i v soukromí. Oženil se s tanečnicí Věrou Kittlerovou, se kterou byl 54 let. Měli dvě děti, tři vnuky i pravnoučata. O svých životních láskách neustále vtipkoval. „Pubertální byly jiný, manželský byly jiný,..."

Před čtyřmi lety Lipského postihla mrtvice. Už tehdy řekl, že se smrti nebojí, protože umřít musí každý. V poslední době se potýkal s dýchacími potížemi.

Více se dozvíte ve vysílání TOP STARu za pět minut osm a později na Prima Play.

Sdílejte článek

Přečtěte si také