TopStar

27. května 2015 10:57

Barbora Koukalová

Gastrofilové mají konečně svou bibli: Slavní kuchaři pokřtili nového průvodce dobrým jídlem

Marně pokaždé pátráte, kde se máte dobře najíst, hledáte nějaké vychucené úlety nebo nemůžete narazit na obyčejnou dobrou kachnu? Právě proto je tady bible všech gastrofilů, kterou poktřtili ti správní kuchaři.

Dobrého průvodce není nikdy dost, a zvlášť jedná-li se o jídlo. Protože jídlo alfou omefou dnešní doby, dneska se chodí na "indické večery", sushi už není nedostupný luxus, bistra mezi sebou závodí, kdo má lepší hamburger, a za dobře upečenou kachnu s pravým knedlíkem se doslova platí zlatem, rozuměj – je drahá jako kráva.

Dominic James přesně zná všechny tyhle problémy dnešního zpovykaného člověka, který během honu za dobrým jídlem udělá cokoliv, tak pro něj sepsal novou gastrobibli: Prague Cuisine – průvodce pražskou gastronomií.

Samozřejmě mu to nemohl přijít pokřtít nikdo jiný, než dnešní král kuchařů Zdeněk Pohlreich se svým stejně dobrým profesním kolegou Ondřejem Slaninou, kterého znáte jako jednoho Kluka v akci. Ale samozřejmě nebyli jediní. Vlastně litujte, že jste tam nebyli, protože se povedlo dát dohromady partu velmi příjemných slavných tváří.

Sdílejte článek
Štítky bible jídlo kachna kuchař Zdeněk Pohlreich průvodce dobré jídlo

Přečtěte si také