TopStar

27. února 2018 14:24

Ilona Blašková

Geniální houslista s krví rebela Nigel Kennedy vystoupí v Praze

Geniální houslista s krví rebela! Přesně takhle pojmenoval náš reportér Tomáš Kraus špičkového muzikanta Nigela Kennedyho, kterého byl navštívit v Londýně. Ten ho pozval na svůj koncert do nejprestižnějšího jazzového klubu Anglie. Jak probíhal tento hudební výlet?

Tomáš klasickou hudbu nemusí. Když ale dostal pozvání vyrazit do Londýna na koncert Nigela Kennedyho, nedokázal si představit, jak mu tenhle člověk změní pohled na klasickou hudbu. Houslista byl několikrát nominovaný na Grammy. Spolupracoval s hvězdami jako Paul McCartney, kapelou The Who a mnoha dalšími. Je nejprodávanějším houslistou světa. Jeho koncerty jsou vyprodané měsíce dopředu.

Nigel už při samotném příchodu působil jako rocker. S každým si dával místo podání ruky pěst a za každým druhým slovem používal slovo sprosté. Ani nebudeme psát jaké. Právě on byl tím průkopníkem rebelského stylu, míchání žánrů. I když prvenství lidé přisuzují jiným, třeba Vannese Mae.

Tomáš se ptal i na jeho skandály. Přestože byla tato otázka zakázaná. Není totiž tajemstvím, že v minulosti Nigel dost experimentoval s tvrdými i lehčími drogami. A tak nás zajímalo, jak se na to dívá zpětně. „Chlast a drogy vám mentálně rozšíří obzory. Jsou nebezpečné, ale pro mnoho muzikantů z šedesátých až osmdesátých let byli součástí jejich výjimečnosti. Bez drog by byli nudnými. Třeba jako Beatles, ti jsou příkladem výjimečnosti,“ prozradil muzikant.

Nigel Kennedy přijede i k nám a to v rámci svého evropského turné. Do Prahy se velmi těší! Vystoupí 14.března v Kongresovém centru. To byste si rozhodně neměli nechat ujít. Ten kdo miluje hudbu, bude jí po tomhle koncertě milovat ještě víc! Přísaháme!

Sdílejte článek

Přečtěte si také