TopStar

15. února 2016 15:02

Petr Cífka

George R. R. Martin zase naštval fanoušky! Kdy vůbec vyjde další díl Hry o trůny?

Zatímco seriál pokračuje dál, knihy nám zamrzly na místě.

V současnosti se asi najde jen málo línějších spisovatelů, než je George R. R. Martin. Místo toho, aby autor slavné fantasy Hry o trůny, vesele psal napjatě očekávaný šestý díl své ságy s názvem Vichry zimy, on pracuje na milionech jiných projektů a své fanoušky dohání k nepříčetnosti. Od vydání poslední, v pořadí páté knížky Tance s draky přitom letos uplyne už pět let!

Situace potom došla tak daleko, že oblíbená seriálová adaptace v šesté sérii dějově předběhne své knižní předobrazy, a diváci se tak letos možná dozvědí o mnoha zvratech dřív než v knihách. Už předtím se proto objevily spekulace, že bychom se předposlední knižní části mohli dočkat těsně před premiérou šesté řady. Také z toho však sešlo a Martin stále ne a ne zasednout za psací stůl.

Už před měsícem slavný spisovatel se smutkem prohlásil, že Vichrů zimy se letos na jaře rozhodně nedočkáme a datum vydání se odsunulo. Nyní se však začínají šířit spekulace, že věčně odkládaná knížka opravdu letos vůbec nevyjde a na knižní pulty dorazí nejdříve před premiérou sedmé série, tedy na jaře 2017.

Dá se ovšem takovým zprávám vůbec věřit? Martin totiž vydání podobně posunuje už řadu let. I když se pak nechává slyšet, že se opravdu snaží psát, co nejrychleji to jde, čtenáři mu už nevěří a vydání Vichrů příští rok považují za utopii. Reálněji proto působí zkazky o možném vydání v roce 2018. Uvidíme, zda se George konečně pochlapí a zavře všem škarohlídům pusu. Už teď je ale díky jeho tempu jasné, že dovršení ságy, která se má knižně skládat ze sedmi dílů, se mnohem dříve dočkáme v televizním megahitu. A to čtenáři rozhodně neslyší rádi.

Sdílejte článek

Přečtěte si také