TopStar

20. dubna 2017 12:57

vedran

Glen Hansard o Markétě Irglové: Společnou tvorbu už nečekejte

TOP STAR 18.4.2017 - Glen Hansard v Praze

Sedmačtyřicetiletý irský zpěvák Glen Hansard se po roce opět vrátil do Česka. A znovu kvůli hudbě, znovu u nás vystupoval. Pro TOP STAR se textař svěřil, že návrat ke společné tvorbě s Markétou Irglovou rozhodně nehrozí.

Na Česko ale nezanevřel. Má dokonce rád naši povahu. "Milujete pití, umíte si užívat života, ale zároveň jste velmi uvědomělí, a to je podle mě podobné naší irské mentalitě. My pracuje, přemýšleme a pak jdeme pít. Taky se mi líbí, že pro Čechy není Bůh tak důležitý, pro někoho je, ale je fajn, že tady lidí věří v sami sebe," uvedl zpěvák.

Ti, kteří si Glena pamatují z doby, kdy obdržel zlatou oscarovou sošku za duet Falling slowly s Markétou Irglovou, by ho možná ani nepoznali. Zpěvák značně prošedivěl a nechal se zarůst. K samotné slávě z tohoto období se v myšlenkách moc nevrací. "Byla to ohromná popularita a sláva. Objevoval jsem se v bulváru, a to není nic pro mě. Na druhou stranu o nás víc lidí vědělo, dostávali jsme zakázky, vydělávali víc peněz a všechno šlo snadněji, ale naši dřívější fanoušci byli trochu rozčarovaní, protože nás znali jinak než o nás četli v novinách," dodal s tím, že tyto doby jsou pryč, stejně jako vztah a tvorba s Irglovou.

"Na tom období bylo speciální, že jsme byli pár, ale teď už spolu nežijeme, Markéta je na Islandu, já v Dublinu a tak by bylo hloupé tvrdit, že spolu můžeme ještě někdy tvořit kapelu, prostě ten rozpad přišel přirozeně," doplnil. A díky tomu, že Glen s Markétou nějakou dobu tvořili pár, tak zpěvákovi přirostla k srdci i čeština. "Když se napiju, tak dostanu odvahu mluvit česky a taky rozumím líp, když jsem posilněný alkoholem, protože ten psychologický blok najednou zmizí," směje se. A co že patří mezi jeho oblíbené české výrazy? "Všechno bude v pořádku."

Sdílejte článek