TopStar

6. února 2018 11:04

Ilona Blašková

Grafik a kytarista skupiny Wohnout Honza Homola chystá výstavu obrazů

Mladší bratr Matěje Homoly, kytarista skupiny Wohnout Honza Homola o sobě dává vědět i na jiném poli, než jenom na tom hudebním. Na poli, ve kterém se o sobě nestydí prozradit, že je tak trochu „úchyl“.

Honza Homola nemá jen hudební talent. Po dědovi a otci zdědil i talent výtvarný. A ten se právě zúročuje. Grafik a kytarista skupiny Wohnout chystá v galerii Mánes první výstavu svých obrazů.

Leader Wohnoutů Matěj Homola, který strávil měsíc v Indii a momentálně cestuje po Tanzanii, mladšímu bratrovi samozřejmě fandí. „Tam žádná rivalita není a tím, že jeden začne něco dělat, tak nakopává toho druhého a to plodí ovoce. Lepší než kdybychom stagnovali,“ prozradil výtvarník. Honza si už léta vede kreslené deníky. Reaguje v nich na domácí i zahraniční zprávy. „Některé deníky jsou nepublikovatelný. Jsou tam hrozný úchylárny. Nikdo by to do mě neřekl, ale jsem asi v něčem úchylný,“ dodal se smíchem.

Do Afriky jeli Wohnouti natočit klip. Cesta je zavedla do jedné nemocnice v Keni, pro kterou chtějí sehnat finance na dýchací přístroj. „Udělali jsme to formou sbírky. Natočili jsme úžasný záběry s domorodci i se zvířaty. Někdy to bylo fakt dobrodružný. No a byli jsme v dění té nemocnice. Deset dní jsem viděl operace. Byl jsem u porodu. Prostě neuvěřitelný věci. A vznikla sbírka, kterou najdete na www.wohnoutiproitibo.cz Doufáme, že tu nemocnici podpoříme a že to po nás někdo převezme jako štafetu.

Z natočeného třicetihodinového materiálu vznikne už brzy dokument s názvem „Wohnouti v Africe“. Fanoušci téhle kapely i divoké přírody se mají na co těšit!

Autoři: Andrea Ježková, Ilona Blašková

Sdílejte článek
Štítky Wohnout

Přečtěte si také