TopStar

5. listopadu 2013 06:50

Dagmar Dandová

Hádanka ze světa celebrit: Poznáte českou zpěvačku na trůnu?

Také jste ji nepoznali? Je to zpěvačka Petra Janů, která v letošním kalendáři Proměny 2014 Nadace Archa Chantal ztvárnila symbol Spravedlnosti. Jako slepá dáma s mečem a váhami, na kterých váží vinu a trest, se představila v nové roli.

„Přemýšleli jsme, kdo by mohl tento vysoce důstojný symbol ztvárnit a jako vždy jsme vybrali nejpřekvapivější možnost. Každý by čekal dramatickou herečku, my jsme si zvolili zpěvačku, kterou máme oba rádi, velmi si jí vážíme a o které navíc víme, že má smysl pro nadsázku a humor,“ přibližují důvody, proč se v letošním kalendáři Proměny 2014 stala Spravedlností právě zpěvačka Petra Janů.

A doplňují: „Petra Janů je stálice české scény, opravdová popová hvězda a navíc si drží svůj hudební styl. Petru navíc všichni znají s kratšími vlasy, sportovně a mladistvě oblečenou, ženu s perfektní postavou. Proto nás lákalo představit jí v roli důstojné strážkyně spravedlnosti, starší dámy, ze které sálá autorita, možná trocha posvátného strachu.“

A autoři se nemýlili, málokdo Petru Janů na fotografii pozná. A to je pro autory vždy velká odměna.

„Oba se tím výborně bavíme. Lidé koukají na fotografii a nedokážou uhodnout, kdo na ní je. I když je ten člověk podle nás vždy poznat. Stačí změnit některý z prvků, který ho charakterizuje, a máte vyhráno. Petře jsme zakryli oči a má dlouhé vlasy. Zdánlivě jednoduchá změna a funguje perfektně. Přitom na druhý pohled je jasné, že to Petra Janů je. A to nás vždycky dobře pobaví,“ popisují účinek proměn Petr Kurečka a Marek Škarpa.

-dad-

Mohlo by vás zajímat

Sdílejte článek
Štítky kalendář spravedlnost proměna symbol

Přečtěte si také