TopStar

7. ledna 2014 06:50

Dagmar Dandová

Hádejte, kdo je to! Je to slavný rocker a herec!

Dobrý herec se prý pozná podle toho, že je schopný naprosto se sžít se svou rolí. A v novém snímku Klub poslední naděje se to povedlo hned dvěma umělcům. Oba zhubli přes dvacet kilo a druhý naprosto bravurně zahrál dokonce transsexuála. Tušíte, kdo to je?

Je frontmanem hudební skupiny 30 Seconds to Mars a zahrál si s Nicolasem Cagem ve filmu Obchodník se smrtí nebo s Bradem Pittem v Klubu rváčů.

Ano, je to Jared Leto.

Ve filmu Klub poslední naděje si zahrál po boku Matthewa McConaugheyho transsexuála, který trpí nemocí HIV. Oba herci zhubli kvůli této roli skoro na kost.

Jared Leto rychle pochopil, co obnáší podstoupit změnu tělesné váhy ve prospěch filmové role. Leto měl na přípravu pouhé tři týdny. Aby pro roli okamžitě zhubl a dosáhl kosterních proporcí, musel se po celou dobu postit. Tělo postavy Rayona bylo totiž zubožené nejen nemocí AIDS, ale i nadměrným užíváním drog. Když se začalo točit, Leto vážil 52 kg.

„Chtěl jsem postavu Rayon ztvárnit co nejlépe,“ vysvětluje herec.

Leto proměnil své tělo kvůli filmovým rolím v minulosti již několikrát. Zhubl, když se učil běhat pro ztvárnění role atleta ve filmu Zázračný běžec, jeho váha klesla o více jak 11 kg ve filmu Requiem za sen a nabral více než 27 kg pro film Zavraždění Johna Lennona.

Tehdy přísahal, že se už nikdy nevydá tou druhou zmiňovanou cestou.

Vysvětluje: „Přibírat na váze je horší než hubnout; co v takovém případě děláte svému tělu, je hrozné a mnohem toxičtější zejména proto, že nejíte zdravě.“

-dad-

Mohlo by vás zajímat


Přečtěte si také